Niezdobna już "wyprostowana"
- Aktualności

Na placu budowy szczecineckiej obwodnicy w ciągu drogi ekspresowej S11 występuje wiele utrudnień. M.in. w kilku miejscach kierowcy muszą pokonywać uciążliwe objazdy. Niestety, niedługo będzie jeszcze gorzej.
Na przełomie kwietnia i maja budowniczowie obwodnicy zmuszeni zostali do zmiany koryta Niezdobnej. Takie działanie wymusiła budowa kolejnego mostu w Szczecinku, tym razem "przenoszącego" ruch kołowy nad naszą rzeką.
Budowa wodnej przeprawy dobiega już końca. Jak się dowiedzieliśmy na placu budowy, pozostały tylko niewielkie prace. Niebawem inżynierowe zaczną wznosić w tym miejscu podjazdy przyszłej obwodnicy S11.W miejscu przebiegu obwodnicy znacznie podwyższono też brzegi Niezdobnej.
Licząc z kładkami dla pieszych, jazem i mostem kolejowym będzie to -= jak wspomnieliśmy - 16 przeprawa, w tym 9 drogowa na 2,3 km szlaku rzeki Niezdobnej (Nizicy) łączącej jeziora Trzesiecko i Wielimie.
Tekst i foto: Sławomir Włodarczyk