Bieg Osińskiego - część ulic zamknięta dla ruchu kołowego

Miasto z Wizją / 24.04.2019 / Komentarze
Ważne informacje dla zmotoryzowanych mieszkańców

Miłośnicy biegania już odliczają ostatnie godziny pozostałe do rozpoczęcia tegorocznej, XXXVI edycji największej sportowej imprezy w regionie. Mowa oczywiście o Biegu Ulicznym Memoriał Winanda Osińskiego, który odbędzie się w najbliższą niedzielę (28.04). To sportowe przedsięwzięcie, w którym udział weźmie kilkuset biegaczy, jest zawsze sporym wyzwaniem również pod względem organizacyjnym. Podpowiadamy, o czym powinni pamiętać uczestnicy imprezy, ale też pozostali mieszkańcy.

Ważną informacją dla tych zmotoryzowanych jest to, że poszczególne szczecineckie ulice zostaną czasowo wyłączone z ruchu. Dlatego też mogą wystąpić utrudnienia w ruchu kołowym od godz. 8.30, a w szczególności w godzinach 11.30 – 15.00, gdzie zostanie całkowicie zamknięty ruch kołowy w ciągu ulic, na których będą się odbywać biegi.

Będą to kolejno: biegi młodzieżowe w godzinach 8:30 – 12:30 ulica Piłsudskiego do skrzyżowania z ulicą Matejki oraz ul. Mickiewicza do skrzyżowania z ul. Pileckiego. Natomiast bieg  główny (dwa okrążenia) będzie się odbywał: godz. 13.00 – 15.00 - start ul. Piłsudskiego do skrzyżowania z ul. Warcisława IV, następnie ulicami Warcisława IV, ul. Wyszyńskiego, ul. Władysława Bartoszewskiego, ul. Bohaterów Warszawy, ul. Jana Pawła II, ul. Kościuszki, ul. Jasną, ul. Ordona, ul. 3-go Maja, ul. Mickiewicza.

W dniu zawodów wyłączony z użytku będzie parking przed Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. Organizatorzy zachęcają mieszkańców, aby od niedzielnego poranka nie pozostawiali zaparkowanych aut na drogach, które znajdą się na trasie biegu.

Start biegu głównego tradycyjnie zlokalizowany zostanie przy wjeździe na os. Piłsudskiego za rondem św. Katarzyny Aleksandryjskiej (koło SP-1). Z kolei meta ustawiona zostanie na stadionie miejskim im. Kazimierza Czesława Lisa.

Tekst: Marzena Góra