"Jesiotr" świętuje 70 urodziny

Miasto z Wizją / 01.07.2019 / Komentarze
Zawody spinningowe z pulą nagród 10 tys. złotych

Koło Wędkarskie PZW „Jesiotr” w Szczecinku należy do najstarszych na Pomorzu Zachodnim i Środkowym. Powstało w 1949 roku, a jego członkowie na początku lat 50. ubiegłego stulecia zakładali Okręg PZW w Koszalinie.

Dziś "Jesiotr" to największe koło wędkarskie w koszalińskim okręgu PZW. Liczy ponad 1100 członków. Ma też mocną reprezentację w zarządzie okręgu.

Piękny jubileusz trzeba zacnie uczcić. Tym razem (na 60-lecie była biesiada) będą to spinningowe zawody wędkarskie.

- Jestem przekonany, że to znakomity pomysł - mówi "Miastu z Wizją" prezes "Jesiotra" Andrzej Pilzek. - Nic tak nie cementuje wędkarskiej braci jak szlachetna rywalizacja. Jubileusz jest piękny to i zawody będą wyjątkowe. Przewidujemy, że na wodzie będzie rywalizować około 50 wędkarzy.

Wędkarze będą łowić indywidualne z łodzi (dotąd czynili to w parach). Udział w zawodach mogą brać tylko członkowie szczecineckiego "Jesiotra". Należy to potwierdzić ważnym zezwoleniem połowowym na 2019 rok.

Uczestnicy urodzinowych zawodów spotkają się na terenie Stanicy Wędkarskiej przy ul. Kilińskiego w sobotę 6 lipca o godz. 6 (wodowanie łodzi od godz. 5). Rozpoczęcie zawodów zaplanowano na godz. 7. Jest możliwość wypożyczenia łodzi.

- Uczestnikom zawodów zaserwujemy gorący posiłek. Pula nagród wynosi 10 tys. złotych - dodaje A. Pilzek.