Mieszkańcy oddali już blisko 6,5 tysiąca głosów

Miasto z Wizją / 01.08.2019 / Komentarze
Trwa głosowanie na projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego

Burmistrz Daniel Rak: Mieszkańcy zgłosili naprawdę fajne i ciekawe projekty. Czytałem na jakimś niewiarygodnym portalu, że podobno już połowa pomysłów została skreślona. Nie czytajcie Państwo tego portalu, bo to przykre, co wypisują. Zapraszam wszystkich do głosowania. Wkrótce poznamy wyniki i dowiemy się, które inicjatywy zyskały największe poparcie

Od 22 lipca trwa głosowanie na wybrane projekty w ramach pierwszego szczecineckiego budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy wykazali się dużą kreatywnością, zgłaszając blisko 50 swoich pomysłów. 28 z nich pomyślnie przeszło weryfikację i ocenę prawidłowości pod kątem formalnym. Tym samym każdy mieszkaniec Szczecinka poprzez głosowanie może sam zadecydować, na co zostaną przeznaczone pieniądze z tegorocznego Budżetu Obywatelskiego, wybierając spośród 28 inicjatyw. Okazuje się, że zainteresowanie uprawnionych do głosowania jest spore, choć wielu z nich wciąż nie zdecydowała się oddać głosu i wesprzeć wybrane inicjatywy.

- Osobiście jestem bardzo usatysfakcjonowany zainteresowaniem Budżetem Obywatelskim. Można powiedzieć, że od tygodnia jest to jeden z głównych tematów w naszym mieście, o którym rozmawiają mieszkańcy – mówi burmistrz Daniel Rak.

Czy przekłada się to na statystyki? Od momentu rozpoczęcia głosowania rejestracji w systemie dokonało 2 042 mieszkańców. Łącznie oddali oni 6 368 głosów na projekty, które najbardziej ich zainteresowały lub ich zdaniem powinny zostać w najbliższych miesiącach zrealizowane na terenie Szczecinka. Ci, którzy dotychczas nie oddali jeszcze swoich głosów, mają na to jeszcze kilka dni.

- Zachęcam wszystkich mieszkańców do udziału w głosowaniu. Potrwa ono do niedzieli, 4 sierpnia do godz. 24. Można oddać swój głos m.in. wchodząc na stronę www.szczecinek.budzet-obywatelski.org. Na terenie miasta zostało również wyznaczonych sześć punktów do głosowania dla osób nie korzystających na co dzień z internetu. Uruchomiliśmy także mobilny punkt głosowania przed ratuszem. Teraz codziennie można oddać tu swój głos.

- Mieszkańcy zgłosili naprawdę fajne i ciekawe projekty. Czytałem na jakimś niewiarygodnym portalu, że podobno już połowa pomysłów została skreślona. Nie czytajcie Państwo tego portalu, bo to przykre, co wypisują. Zapraszam wszystkich do głosowania. Wkrótce poznamy wyniki i dowiemy się, które inicjatywy zyskały największe poparcie – dodaje burmistrz Daniel Rak.

Tekst: Marzena Góra