Weekendowy rozkład jazdy

Miasto z Wizją / 29.08.2019 / Komentarze
Co się będzie działo w mieście w najbliższych dniach?

W sobotę, 31 sierpnia mnóstwo emocji czeka wszystkich miłośników piłki nożnej i zapalonych kibiców. Nasi piłkarze z MKP, którzy zmierzą się na murawie z Błękitnymi II Stargard, zapraszają kibiców na Stadion Miejski im. Kazimierza Czesława Lisa o godz. 17. Będzie to także druga odsłona „Spotkań z piłką nożną” w ramach Budżetu Obywatelskiego. W trakcie meczu każdy z mieszkańców będzie mógł zasiąść na trybunach i obejrzeć sportowe zmagania piłkarzy bez konieczności kupowania biletu wstępu. Na wszystkich czekają także atrakcje towarzyszące.

Tego dnia o godz. 16.00 pod wieża Bismarcka rozpocznie się kolejna edycja festiwalu Materiafest. Tym razem przed szczecinecką (i nie tylko) publicznością zagrają jedne z najbardziej rozpoznawalnych zespołów tego gatunku.  Oprócz oczywiście gospodarza festiwalu, czyli Materii, na scenie zobaczymy także m.in. zespół Vader czy KAT. Również pozostała „obsada” festiwalu Materiafest również wywołała nieskrywaną radość wśród osób zainteresowanych imprezą. Tego dnia na szczecineckiej scenie usłyszymy kolejno: o godz. 16.55 zespół Srogo, 17.40 – The Sixpounder, 19.00 – Materia, 20.05 – Turbo, 21.25 Vader, 22.45 – KAT & Roman Kostrzewski.

W niedzielę, 1 września odbędzie się IV Maraton MTB na który wszystkich miłośników jednośladów zaprasza „Rowerowy Szczecinek”. Podobnie jak w ubiegłym roku miłośnicy terenowej jazdy rowerem po podszczecineckich bezdrożach spotkają się na Placu Koncertowym przy ul. Kołobrzeskiej na osiedlu Zachód. Tam utworzone zostanie miasteczko kolarskie, a biuro zawodów rozpocznie pracę o godz. 7.30. Start do Maratonu (dystans Mini 35-40 km oraz dystans MEGA 55-60 km) nastąpi o godz. 11.  Nowością w szczecineckich maratonach MTB będzie w tym roku osobna kategoria dla rowerów EBIKE orz nagroda Burmistrza Daniela Raka dla najszybszych mieszkańców Szczecinka. Pula nagród Maratonu to 12 tys. zł.

Również w niedzielę w Bornem Sulinowie odbędzie się coroczna impreza – Targi Chleba i Miodu - w trakcie której wytwórcy z całego regionu będą mogli podsumować tegoroczne lato i przy okazji podzielić się z innymi swoimi produktami. Targi rozpoczną się o godz. 11.00. Wtedy też oficjalnie otwarty zostanie jarmark chleba, miodu i rękodzieła, który uświetnią występy lokalnych zespołów. W programie koncert pod hasłem „Muzyczna podróż z Chopinem”. Impreza odbędzie się na placu przy Urzędzie Miejskim w Bornem Sulinowie.

W niedzielę 1 września przy pomniku żołnierzy Armii Radzieckiej i Wojska Polskiego poległych w walkach o wyzwolenie ziemi szczecineckiej w lutym 1945 roku, odbędą się okolicznościowe uroczystości upamiętniające bohaterski czyn żołnierza polskiego w wojnie obronnej 1939 roku, a zarazem 80 rocznicy napaści Niemiec hitlerowskich na Polskę i wybuchu najstraszliwszej w dziejach ludzkości wojny. W programie: hymn państwowy, okolicznościowe wystąpienie oraz modlitwa za poległych i kombatantów II wojny światowej. Uczestnicy manifestacji złożą wiązanki kwiatów pod pomnikami: Poległych o Wyzwolenie Ziemi Szczecineckiej, Lotników Wojsk Alianckich oraz Żołnierzy Armii Krajowej.  Organizatorzy zapraszają mieszkańców Szczecinka. Początek uroczystości o godz. 12.00.

Tekst: Marzena Góra