"Wiarusy" na szlaku

Miasto z Wizją / 18.09.2019 / Komentarze
Wojskowi turyści pojadą na spotkanie z jesienią

Po letnich wojażach na szlakach w całym kraju, turyści z Wojskowego Koła PTTK "Wiarusy" wrócą w niedzielę (22 września) na rodzime trasy. Cykl jesiennych rajdów rozpocznie rowerowe "Na spotkanie z jesienią".

- Zaplanowaliśmy trasę o długości około 26 km - mówi Miastu z Wizją" Bogdan Bereszyński, prezes "Wiarusów".  - To jeden z ostatnich rajdów w tym roku. Tym samym zakończymy 49. rok naszej działalności. A w roku przyszłym wielki jubileusz, czyli 50. urodziny "Wiarusów".

W niedzielę turyści pojadą ze Szczecinka przez Trzesiekę, Janowo, Jadwiżyn, Las Klasztorny, Mysią Wyspę do Szczecinka. Zbiórka uczestników rajdu o godz. 10 na pętli autobusowej na osiedlu Zachód. Wyjazd na trasę - 15 minut później. Zakończenie rajdu będzie miało miejsce około godz. 15 w ogródku SAPiK-u przy ul. Kilińskiego.

Organizatorzy przygotowali moc atrakcji. Będzie m.in. ognisko turystyczne, pieczenie kiełbasek oraz konkursy tematyczne i rekreacyjne z upominkami.

Zgłoszenia na rajd można dokonać w siedzibie "Wiarusów" przy ul. Kościuszki, tel. 37 25 111, kom. 661 123 919 lub w Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Boh. Warszawy, do dn. 20 września (włącznie). Niezdecydowani będą mogli to uczynić bezpośrednio przed rozpoczęciem rajdu.