Pracowite wakacje strażników miejskich

Miasto z Wizją / 25.09.2019 / Komentarze
W lipcu i sierpniu na numer alarmowy 986 wpłynęło 637 zgłoszeń z prośbą o interwencję

Mieszkańcy Szczecinka chętnie współpracują ze Strażą Miejską. W wakacyjne miesiące - lipcu i sierpniu br. na bezpłatny numer alarmowy 986 wpłynęło 637 zgłoszeń z prośbą o interwencję.

- Dla mieszkańców najbardziej dokuczliwym zjawiskiem były przypadki zakłócania ładu i porządku publicznego, przede wszystkim spożywania alkoholu. Odnotowaliśmy 236 takich zgłoszeń - mówi "Miastu z Wizją" insp. Jarosław Dudek ze Straży Miejskiej.

- Na drugim miejscu były zgłoszenia dotyczące zwierząt, głównie psów bez nadzoru oraz kotów, które odwożono do schroniska - 165 zgłoszeń.

Następne to zgłoszenia o wykroczeniach w ruchu drogowym, m.in. nieprawidłowe parkowanie - 60 zgłoszeń.

- W wakacje otrzymaliśmy dużo zgłoszeń dotyczących ochrony środowiska i gospodarki odpadami. Chodziło tu głównie o przypadki podejrzeń spalania odpadów oraz zaśmiecanie terenów - 51 zgłoszeń.

Z kolei 39 razy mieszkańcy wzywali nas do osób nietrzeźwych, które trzeba było odwozić do miejsca zamieszkania. Jeżeli stan zagrażał ich zdrowiu, wzywaliśmy ratowników medycznych.

- 7 razy mieszkańcy zgłaszali awarie infrastruktury. 79 to pozostałe zgłoszenia, w tym 20 kierowców zwracało się do nas o pomoc przy uruchomieniu pojazdów.