Jerzy Hardie-Douglas poszedł do sądu z TVP

Miasto z Wizją / 05.10.2019 / Komentarze
"Nieprawdziwe sformułowania i tezy postawione w materiale telewizji publicznej stanowią ewidentne naruszenie dóbr osobistych wieloletniego Burmistrza Szczecinka"

Sąd Okręgowy w Koszalinie przyjął do rozpatrzenia w trybie wyborczym wniosek w sprawie szkalującego kandydata koalicji Obywatelskiej Jerzego Hardie-Douglas materiału autorstwa Anity Gargas wyemitowanego w ostatni czwartek w TVP. Rozprawa odbędzie się jutro tj. 8 października o godz. 12 w Sądzie Okręgowym w Koszalinie. Jerzy Hardie-Douglas domaga się przeprosin. Po zakończeniu rozprawy odbędzie się krótki briefing dla prasy.

- Nieprawdziwe sformułowania i tezy postawione w materiale telewizji publicznej stanowią ewidentne naruszenie dóbr osobistych wieloletniego Burmistrza Szczecinka.  Nie sposób odnieść wrażenia, że działania telewizji publicznej wpisują się w kampanię wyborczą i ukierunkowane są na zdyskredytowanie jednego z liczących się kandydatów Koalicji Obywatelskiej - mówi "Miastu z Wizją" jeden z członków sztabu wyborczego JHD.

Tekst: Sławomir Włodarczyk

Foto: Marzena Góra