Tydzień Straży Pożarnej

Miasto z Wizją / 22.10.2019 / Komentarze
W ogniu przewody kominowe, plama oleju, pomoc Policji i dachowanie na dwudziestce

W ubiegłym tygodniu szczecineccy strażacy likwidowali skutki wystąpienia 3 miejscowych zagrożeń. Jak powiedział "Miastu z Wizją" st. technik Sekcji ds. Kwatermistrzowsko-Technicznych Komendy Powiatowej PSP mł. asp. Łukasz Staciwa, Jednostka Ratowniczo Gaśnicza brała też udział w akcji gaszenia 2 pożarów.

Pożary:

Strażacy gasili palącą się sadzę w przewodzie kominowym. Do takich zdarzeń doszło na posesjach przy ul. Lipowej w Bornem Sulinowie oraz w Przystawach.

Miejscowe zagrożenia:

JRG pomogła Policji w dotarciu do mieszkania przy ul. Kościuszki w Szczecinku. Usuwała też plamę płynów eksploatacyjnych z jezdni ul. Pomorskiej w Barwicach oraz skutki dachowania samochodu osobowego na drodze krajowej nr 20 w Białym Borze.

- Sezon grzewczy w pełni, odnotowujemy coraz więcej zapłonów sadzy w kominach. Dlatego przypominamy o konieczności dokonania przeglądu przewodów dymowych, wentylacyjnych oraz wyposażenie pomieszczeń w czujniki tlenku węgla - apeluje za naszym pośrednictwem mł. as[p. Łukasz Staciwa.

- Do pierwszych niebezpiecznych zdarzeń już niestety doszło. Pamiętajmy również o wietrzeniu pomieszczeń oraz zapewnieniu dostarczenia odpowiedniej ilości powietrza w czasie użytkowania piecyków gazowych, itp.