Laur dla Powiatowego Urzędu Pracy
- Aktualności

Niedawno Powiatowy Urząd Pracy został nominowany do Zachodniopomorskich Magnolii EFS 2019 w kategorii Najlepszy Beneficjent PO WER. Teraz już oficjalnie nagroda trafiła do Szczecinka. Odebrał ja podczas uroczystej gali, która odbyła się w Operze na Zamku w Szczecinie dyrektor PUP Wiesław Kosmala.
Z końcem ubiegłego roku Powiatowy Urząd Pracy w Szczecinku zakończył realizację projektu „Aktywizacja osób bezrobotnych pozostających bez pracy w powiecie szczecineckim. Realizacja projektu rozpoczęła się 1 stycznia 2017r.) a dwa lata bardzo intensywnych działań pozwoliło osiągnąć rezultaty przekraczające pierwotne założenia projektu.
Celem projektu było zwiększenie możliwości zatrudnienia osób młodych poniżej 30 roku życia pozostających bez pracy.
Pierwotnie, w ramach projektu, planowano objąć wsparciem 470 uczestników, ostatecznie wzięło w nim udział 573 bezrobotnych zarejestrowanych w szczecineckim PUP. Założenia projektu były również odpowiedzią na potrzeby osób z niepełnosprawnościami i łącznie objęto wsparciem 14 takich osób.
W ramach projektu bezrobotni mogli liczyć na takie wsparcie jak: pośrednictwo pracy/poradnictwo pracy/IPD, staże, szkolenia, bony na zasiedlenie, prace interwencyjne, jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej, wyposażenie lub doposażenia stanowiska pracy.
Tekst: Piotr Rozmus - rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego
Opracowanie tekstu ki kolaż zdjęć: Sławomir Włodarczyk
Foto: Powiatowy Urząd Pracy w Szczecinku