Sezon na szczupaka

• Tv
Miasto z Wizją / 03.05.2024 / Komentarze
Na zębacza zapolujemy od środy, 1 maja

Długi majowy weekend to szczególny czas dla wędkarzy. W pierwszy dzień maja zaczyna się bowiem sezon na szczupaka.

Na wodach administrowanych przez PZW Koszalin (m.in. jeziora Trzesiecko, Wilczkowo, Radacz) wymiar ochronny szczupaka wynosi 50 cm, przy czym niektórzy właściciele wód wydłużają go do nawet 55-60 cm. Z kolei na wodach administrowanych przez Przedsiębiorstwo Rybackie w Szczecinku wymiar ochronny szczupaka to 45 cm (nie dotyczy jeziora Wielimie), a dzienny limit połowu - 3 sztuki, łącznie z: sandaczem, linem, pstrągiem potokowym, lipieniem, sumem i amurem.

Jeszcze inaczej chroni szczupaka Gmina Szczecinek, która jest rybackim użytkownikiem m.in. jeziora Wierzchowo. Na tym przepięknym akwenie (trailer filmu) szczupaki mają wymiar ochronny do 55 cm i od 90 cm.

Warto dodać, że sezon na szczupaka na jeziorze Wielimie ruszy 1 czerwca.

Wideo: Crazy Fishermen - Szczupaki z jeziora Wierzchowo