1 czerwca rusza trzecia edycja Budżetu Obywatelskiego
- Aktualności
W ostatnich dniach lutego poznaliśmy zwycięskie projekty tegorocznego Budżetu Obywatelskiego. Okazało się, że taka forma i możliwość decydowania, na jakie przedsięwzięcia zostaną rozdysponowane środki oraz jakie inwestycje zostaną w mieście zrealizowane wyjątkowo spodobała się mieszkańcom. Druga edycja BO cieszyła się bowiem jeszcze większym zainteresowaniem, niż pierwsza. I choć od tego czasu upłynęło zaledwie kilka miesięcy, to mieszkańcy chcący złożyć swoje kolejne projekty, już powinni aktywnie się do tego przygotowywać. Wkrótce bowiem rozpoczną się procedury związane z kolejną, trzecią edycją Budżetu Obywatelskiego, którego zwycięskie projekty będą realizowane w 2021 roku.
Za niespełna dwa tygodnie, bo od 1 czerwca mieszkańcy Szczecinka będą mieli możliwość zgłaszania swoich projektów zadań w ramach Budżetu Obywatelskiego na przyszły rok. Wnioski będą przyjmowane do 21 czerwca. Z kolei do 17 lipca będą trwały procedury związane z oceną formalną i merytoryczną zgłaszanych projektów. Autorzy projektów, które zostały ocenione negatywnie, zostaną o tym poinformowani do końca lipca. Na odwołanie się będą mieli czas do 20 sierpnia.
Wraz z początkiem września poznamy listę projektów, które zostaną dopuszczone do głosowania. Na oddanie swoich głosów mieszkańcy Szczecinka będą mieli czas od 7 do 27 września. Wyniki głosowania i zwycięskie projekty na poznamy najpóźniej do 5 października. Ich realizacja rozpocznie się od stycznia przyszłego roku.
Przypomnijmy. W drugiej edycji BO decyzją mieszkańców zwyciężyły projekty: renowacja trzech tarcz zegara na wieży kościoła pw. NNMP, „Akcja Defibrylacja”, pływające fontanny z iluminacją świetlną na jezioro Trzesiecko, przebudowa drogi i wykonanie nowej nawierzchni bitumicznej na Małpim Gaju i budowa boiska do koszykówki ulicznej. Z kolei podczas pierwszej edycji najwięcej głosów uzyskały projekty: spotkania z piłką nożną, muzyczny park przy Strefie Aktywnego Wypoczynku, Małpi Gaj - plac zabaw przy ul. Kołobrzeskiej, poszerzenie Centralnego Placu Zabaw o sprzęty dla dzieci z niepełnosprawnością ruchową oraz rozszerzenie sieci stacji rowerowych o trzy nowe lokalizacje.
Tekst: Marzena Góra
Foto: Sławomir Włodarczyk