Dziś mieszkańcy ponownie wyjdą na ulice

Miasto z Wizją / 25.10.2020 / Komentarze
Kolejny protest rozpocznie się o godz. 16.00 na Placu Kamińskiego

Od tygodnia w całym kraju trwają protesty przeciwko niedawnemu orzeczeniu trybunału Konstytucyjnego. Wzburzeni ludzie nie tylko wyrażają swoją wściekłość w odniesieniu do zaostrzenia prawa aborcyjnego, ale także dają głośny wyraz swojej frustracji i niechęci do partii rządzącej i działań podejmowanych przez PiS.

Również mieszkańcy Szczecinka tłumnie wychodzą na ulicę, przyłączając się do ogólnopolskiej fali protestów. Pierwszy z nich odbył się w naszym mieście w minioną niedziele, kolejny – przedwczoraj. Wówczas na ulicach naszego miasta strajkowało blisko tysiąc osób.

Kolejna taka akcja odbędzie się już dzisiaj – w piątek, 30 października. Mieszkańcy spotkają się o godz. 16 na Placu Kamińskiego. Stąd wyruszą – pieszo oraz samochodami w stronę centrum miasta, gdzie przez najbliższe kilka godzin mają odbywać się demonstracje. Każdy, kto chciałby przyłączyć się do protestu proszony jest o zabranie ze sobą maseczki ochronnej.

Tekst, foto: Marzena Góra