Ulice Szczecinka w świątecznej odsłonie

Miasto z Wizją / 01.12.2021 / Komentarze
W różnych punktach miasta trwa montaż bożonarodzeniowych ozdób

Sklepowe witryny, reklamy telewizyjne czy wszechobecne mikołaje, renifery i choinki nieustannie przypominają nam o zbliżającym się Bożym Narodzeniu. Teraz spacerując miejskimi ulicami również możemy poczuć magię nadchodzących świąt. W różnych punktach miasta rozpoczął się montaż gwiazdkowych ozdób. W tym roku świąteczna dekoracja miasta – podobnie jak w poprzednich latach - również opierać się będzie na instalacjach świetlnych, które możemy każdego roku oglądać na latarniach usytuowanych wzdłuż głównych ulic. Wcześniej przeszły coroczny przegląd i zostały uzupełnione o zniszczone lub skradzione elementy iluminacji oraz zapasowe żarówki.

Kilka lat temu miasto zakupiło kilkadziesiąt nowych ozdób na słupy, co pozwoliło na wymianę tych już najbardziej wyeksploatowanych iluminacji. Również w minionym roku pojawiło się kilka nowości. Miasto zakupiło kilkadziesiąt kolejnych nowych ozdób, które przyozdobiły miejskie latarnie. To jednak nie wszystko. Miasto w ramach wspomnianych zakupów otrzymało w gratisie kilkumetrową iluminację w formie napisu „Wesołych Świąt”, który ozdobił ratuszową wieżę.

Na Plac Wolności powróci wkrótce także tak lubiany przez mieszkańców (i wielokrotnie stanowiący tło wykonywanych przez przechodniów zdjęć) podświetlany napis „I♥Szczecinek”. Wkrótce na terenie miasta tradycyjnie staną również małe choinki. Udekorowane drzewka – podobnie jak w latach poprzednich - pojawia się przy: ul. Wyszyńskiego na skarpie, na placu Zesłańców Sybiru („mała” poczta), ul. Boh. Warszawy - Jana Pawła (sąd), na osiedlu Zachód oraz w parku przy ul. Kopernika.

Tekst: Marzena Góra

Foto GAWEX/kamery