997 - kryminalne wydarzenia tygodnia

Miasto z Wizją / 02.12.2020 / Komentarze
Po pijanemu w policyjny radiowóz, miłośnicy amfetaminy i zabójstwo w Starym Chwalimiu

W minionym tygodniu policjanci zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących. Jak nam powiedziała oficer prasowa szczecineckiej jednostki asp. Anna Matys, niechlubnym rekordzistą opilstwa za kierownicą okazał się 48-letni mężczyzna przemierzający drogi gminy Barwice na motorowerze. Po zatrzymaniu do kontroli wydmuchał w alkomat blisko 2 promile.

W tygodniu doszło do wypadku (na drodze koło Turowa) z udziałem radiowozu policyjnego. Sprawca, kierujący VW 37-latek, był pijany. Najpierw staranował kontrolowanego przez policję kierującego BMW (też był pijany) a później wyrżnął w radiowóz. W następstwie wypadku trzy osoby trafiły do szczecineckiego szpitala. Policjantom nic się nie stało.

- W okresie przedświątecznym aktywni są złodzieje - ostrzega asp. A. Matys. - W jednej z szczecineckich drogerii obsługa sklepu zatrzymała 26-letnią kobietę, która próbowała ukraść kosmetyki. Kobieta trafiła w ręce naszego patrolu. W czasie zakupów proszę zwrócić uwagę na swoje rzeczy osobiste, m.in. portfele i dokumenty.

Policjanci zatrzymali też dwóch mężczyzn (w wieku 26 i 37 lat) mieszkańców Szczecinka, którzy posiadali przy sobie narkotyki w postaci amfetaminy. Obu miłośnikom zakazanych prawem substancji grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W sobotnią noc do tragedii doszło w Starym Chwalimiu. 79-letni mężczyzna zamordował 72-letnią kobietę. Tło zabójstwa wyjaśnia Prokuratura Rejonowa w Szczecinku. Wiadomo już, że kobieta została uduszona. Mężczyźnie, który przyznał się do popełnienia zbrodni grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.