Cztery przejścia dla pieszych zostaną doświetlone

Miasto z Wizją / 02.12.2020 / Komentarze
Burmistrz Maciej Makselon: Inwestycja poprawi bezpieczeństwo na ul. Mickiewicza i ul. Kołobrzeskiej

Każdego roku miasto stara się poprawiać stan bezpieczeństwa na naszych szczecineckich drogach, dbając zarówno o kierowców, jak i zmotoryzowanych uczestników ruchu. Nie inaczej będzie również i tym razem. Wkrótce mieszkańcy będą mogli korzystać z czterech mocno doświetlonych przejść dla pieszych. Trzy z nich znajdują się na ul. Mickiewicza. Ostatnie z nich to dość kłopotliwe przejście dla pieszych zlokalizowane na ul. Kołobrzeskiej. O jego doświetlenie zabiegało trzech radnych z województwa, powiatu i miasta – Jakub Hardie-Douglas, Maciej Kaźmierski i Marcin Kaszewski.

- Już kilkadziesiąt przejść dla pieszych zostało w Szczecinku doświetlonych – mówi nam wiceburmistrz Maciej Makselon. - W tym roku wzięliśmy na celownik ul. Mickiewicza, bo była to taka czarna plama analizując bezpieczeństwo drogowe w mieście. I z racji tego, że z jednej strony mamy tam park, a z drugiej strony plac kamińskiego, tam rzeczywiście bardzo trudno dostrzec, że ktoś wchodzi na jezdnie i niestety dochodziło tam do wypadków z udziałem pieszych.

- Cieszę się, że dosłownie dzisiaj podpisywałem dokumenty, które kierujemy do rejonu oświetleniowego z informacją, że można już to światło włączać. Doświetlone zostaną trzy przejścia dla pieszych na ul. Mickiewicza. Kwota tej inwestycji to 75 tys. złotych. To powinno już zamknąć temat bezpieczeństwa w tym miejscu. Oczywiście zarówno apeluję do kierowców, jak i do pieszych, aby wykazywali wzmożoną czujność szczególnie teraz, kiedy jest ciemno, ale my jako miasto robimy wszystko, żeby to bezpieczeństwo zwiększyć.

- Czwarte przejście dla pieszych, które będzie doświetlone, gdzie prace inwestycyjne trwają, to ul. Kołobrzeska. W minionym roku mieszkańcy ul. Kołobrzeskiej mocno apelowali, aby doświetlić to przejście dla pieszych. Trzech radnych również złożył oswoją interpelację do Wojewódzkiego Zarządu Dróg, gdyż to oni są administratorem tej drogi. Cieszę się, że dzięki dobrym relacjom z Wojewódzkim Zarządem Dróg udało się doprowadzić do tego, że po stronie miasta ponieśliśmy koszt tylko i wyłącznie dokumentacji technicznej, a całą inwestycję wziął na swoje barki właśnie Wojewódzki Zarząd Dróg. W najbliższym czasie to przejście również już będzie odpowiednio doświetlone – dodaje wiceburmistrz.

Tekst: Marzena Góra

Foto: Sławomir Włodarczyk