997 - kryminalne wydarzenia tygodnia

Miasto z Wizją / 23.12.2020 / Komentarze
Wypadki, kolizje, nietrzeźwi kierujący i amatorzy narkotyków

Fatalne warunki atmosferyczne spowodowały, że tylko wczoraj (wtorek, 22 grudnia) na drogach regionu doszło do 2 wypadków i 9 kolizji.

- Najpoważniejsze zdarzenie miało miejsce wieczorem w Szczecinku na ul. Jana Pawła II - mówi "Miastu z Wizją" oficer prasowa szczecineckiej Policji asp. Anna Matys.

- Osiemnastolatek w niedozwolonym miejscu przebiegał przez jezdnię i został potrącony przez kierującego samochodem Opel Zefira. Mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Kierowca był trzeźwy. Uważajmy na drogach, tym bardziej, że synoptycy zapowiadają nam deszczową Wigilię i Święta Bożego Narodzenia.

Nasi policjanci zatrzymali też kilku mężczyzn, którzy posiadali przy sobie amfetaminę i marihuanę. Najmłodszy z zatrzymanych miał 20 lat, najstarszy - 28 lat.

W minionym tygodniu policjanci zatrzymali 9 nietrzeźwych kierujących. Niechlubnym rekordzistą opilstwa za kierownicą okazał się 33-letni mężczyzna kierujący VW Polo. Kierowca wydmuchał w alkomat ponad 2 promile alkoholu. Zatrzymania dokonali policjanci z posterunku w Bornem Sulinowie.

Komunikat Policji:

Policyjny dozór za posiadanie amfetaminy

Zarzuty posiadania zakazanych ustawą substancji usłyszał zatrzymany 28-latek. Kryminalni ze szczecineckiej komendy w zajmowanych przez niego pomieszczeniach zabezpieczyli znaczne ilości amfetaminy. Wobec mężczyzny zastosowany został policyjny dozór.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku ustalili, że 28-letni mężczyzna w jednym z mieszkań na terenie miasta może posiadać narkotyki. Gdy funkcjonariusze przeszukiwali pomieszczenia, do których miał on dostęp, w piwnicy ujawnili białą substancję, która po przebadaniu okazała się amfetaminą.

Posiadacz zakazanych ustawą substancji został zatrzymany w policyjnym areszcie, a należące do niego narkotyki zostały zabezpieczone.

Mężczyzna już usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających i decyzją prokuratora objęty został policyjnym dozorem.