986 - tygodniowy raport Straży Miejskiej

Miasto z Wizją / 13.03.2021 / Komentarze
Pijany i agresywny na placu zabaw dla dzieci

W minionym tygodniu strażnicy podjęli 120 interwencji. Operatorzy monitoringu wizyjnego ujawnili 35 zdarzeń.

- Mieszkańcy Szczecinka zgłosili 48 interwencji - mówi "Miastu z Wizją" komendant SM Grzegorz Grondys. - Do miejsca zamieszkania doprowadzono 3 osoby. 4 zwierzęta zostały przekazane do schroniska. Strażnicy zastosowali blokady na koła 17 samochodów oraz pomogli w uruchomieniu 2 samochodów. Strażnicy w dalszym ciągu zajmowali się dostarczaniem pomocy żywnościowej dla osób poddanych kwarantannie.

W poniedziałek (8.03) po godz. 23 dyżurny odebrał zgłoszenie
o mężczyźnie leżącym przy ogrodzeniu sklepu McDonalds.

- Po przyjeździe na miejsce strażnicy zastali mężczyznę leżącego pod zjeżdżalnią dla dzieci - mówi komendant.

- Miał opuszczone do kolan spodnie, obok niego leżał but i skarpeta. Po obudzeniu widać było, że jest upojony alkoholem. Stał się agresywny. Gdy założył spodnie i buta to zaczął oddawać potrzebę fizjologiczną na urządzenia do zabawy dla dzieci. Mężczyzna został wyprowadzony z tego miejsca. Sprawa będzie miała swój finał w sądzie.