W Szczecinku powstaną nowe mieszkania

Miasto z Wizją / 24.03.2021 / Komentarze
Sposób na mieszkaniowy deficyt - Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa „KZN - Zachodniopomorskie”

Na najbliższej (czwartek, 25 marca) sesji Rada Miasta zdecyduje o powołaniu do życia spółki pod nazwą Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa” KZN-Zachodniopomorskie”. Jej udziałowcem, oprócz miasta, będzie też Krajowy Zasób Nieruchomości a podstawowym celem gospodarczym - budowanie domów mieszkalnych oraz ich eksploatacja na zasadach najmu

Wiadomo już, że miasto wniesie do Spółki, w formie wkładu pieniężnego, kwotę otrzymaną z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa w celu objęcia udziałów w Spółce.

Powołanie Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej „KZN-Zachodniopomorskie” jest kontynuacją podpisanego przez Miasto Szczecinek 13 października 2020 r. porozumienia z Krajowym Zasobem Nieruchomości, określającego współpracę dotyczącą realizacji inwestycji mieszkaniowej na terenie Szczecinka. Kluczową rolę
w rozwiązywaniu szeroko zrozumianych problemów mieszkaniowych odgrywa inicjatywa własna miasta oraz podejmowane w tym zakresie działania, mające na celu zwiększenie zasobu mieszkaniowego i wsparcie rodzin, których nie stać na budowę własnego domu lub kupno mieszkania. Realizacja tego zadania polegać będzie, między innymi, na zwiększeniu ogólnej dostępności mieszkań, poprzez budowę nowych.

Potencjalnymi najemcami i nabywcami lokali wybudowanych mieszkań będą osoby o umiarkowanych dochodach, rodziny z dziećmi, osoby starsze oraz osoby młode szukające mieszkań.

Podjęcie przedmiotowej uchwały związane jest z realizacją inwestycji mieszkaniowej, polegającej na budowie budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. Polnej, przy wsparciu Skarbu Państwa.