986 - tygodniowy raport Straży Miejskiej

Miasto z Wizją / 04.04.2021 / Komentarze
126 interwencji, 25 zdarzeń z monitoringu wizyjnego

W minionym tygodniu strażnicy podjęli 126 interwencji. Operatorzy monitoringu wizyjnego ujawnili 25 zdarzeń.

- Mieszkańcy Szczecinka zgłosili 53 interwencje. Do miejsca zamieszkania doprowadzono 1 osobę. 5 zwierząt zostało przekazanych do schroniska dla zwierząt. Strażnicy zastosowali blokady na koła 9 samochodów oraz pomogli w uruchomieniu 6 samochodów - mówi "Miastu z Wizją" komendant SM Grzegorz Grondys.

- W dalszym ciągu zajmowaliśmy się dostarczaniem pomocy żywnościowej dla osób poddanych kwarantannie.

W ostatnim tygodniu Straż Miejska nie odnotowała interwencji, ·o których warto by było zasygnalizować Państwu. Zostały zabezpieczone dwie imprezy - Kiermasz Wielkanocny oraz ogólnopolska kampania „Pola Nadziei” organizowana przez Hospicjum im. Św. Franciszka z Asyżu.

W Kiermaszu Wielkanocnym strażnicy również brali udział zachęcając między innymi do stosowania elementów odblaskowych, które poprawiają bezpieczeństwo pieszych przez zwiększenie ich widoczności.

Tekst: Sławomir Włodarczyk

Foto: Straż Miejska w Szczecinku