986 - tygodniowy raport Straży Miejskiej

Miasto z Wizją / 10.04.2021 / Komentarze
Nieletni amator alkoholu i śmieciarz na ul. Leśnej

W minionym tygodniu strażnicy podjęli 93 interwencje. Z kolei operatorzy monitoringu wizyjnego ujawnili 9 zdarzeń.

- Mieszkańcy Szczecinka w tym czasie zgłosili 53 interwencje - mówi "Miastu z Wizją" komendant SM Grzegorz Grondys.

- Do miejsca zamieszkania doprowadzono jedną osobę. Dwie osoby zostały przekazane do zakładów opieki zdrowotnej. 4 zwierzęta zostały przekazane do schroniska dla zwierząt. Strażnicy zastosowali blokady na koła 6 samochodów oraz pomogli w uruchomieniu 4 samochodów.

- Strażnicy w dalszym ciągu zajmowali się dostarczaniem pomocy żywnościowej dla osób poddanych kwarantannie.

We wtorek (6.04) około godz. 16 na ul. Koszalińskiej zauważył trzy osoby stojące przy bloku i spożywające piwo. Na widok radiowozu dwóch oddaliło się a trzeci został wylegitymowany. Był to szesnastolatek. Nieletni został doprowadzony do miejsca zamieszkania i przekazany matce.

W środę (7.04) około godz. 19 patrol udał się na ul. Artyleryjską, gdzie zgłoszono zasłabnięcie mężczyzny. Na miejscu zastano leżącego mężczyznę, który przewrócił się uderzając głową o znajdujący się tam betonowy klomb. Do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego strażnicy udzielili ofierze wypadku pierwszej pomocy zakładając opatrunek na głowę.

W czwartek(8.04) około godz. 18 patrol podejmował interwencję w sprawie śmieci porzuconych na ul. Leśnej. Strażnikom udało się ustalić sprawcę wyrzucenia śmieci. Sprawca został ukarany mandatem karnym oraz zobligowany do posprzątania podrzuconych śmieci.

W piątek (9.04) około godz. 8 patrol udzielał pomocy dla pracowników MOPS w przewiezieniu do szpitala bezdomnego z amputowanymi nogami. Mężczyzna został przewieziony do Centrum Kardiologii, gdzie strażnicy przekazali go pielęgniarkom.

Tekst: Sławomir Włodarczyk

Foto: Straż Miejska w Szczecinku