997 - kryminalne wydarzenia tygodnia

Miasto z Wizją / 21.04.2021 / Komentarze
Fałszywi hydraulicy, narkotyki w samochodzie, skok na rower i elektronarzędzia

W ubiegłym tygodniu na drogach powiatu nie doszło do wypadków. Policjanci zatrzymali za to trzech nietrzeźwych rowerzystów.

W Szczecinku miały miejsce dwa przestępstwa narkotykowe.

- Ich sprawcy to mężczyźnie w wieku 29 i 31 lat - mówi "Miastu z Wizją" oficer prasowa szczecineckiej Policji asp. Anna Matys.

- Pierwszy z nich kierował samochodem Mitsubishi. W pojeździe policjanci znaleźli narkotyki. Ponadto okazało się, że kierowca znajduje się pod ich wpływem. Poza tym jest poszukiwany do odbycia kary w ZK. Amator narkotyków został zatrzymany o odwieziony do więzienia.

Uwaga na oszustów,. Do jednego z mieszkań w Bornem Sulinowie weszło dwóch mężczyzn podających się za hydraulików. Gdy gospodyni zajęta była codziennymi sprawami, jak się później okazało - oszuści, skutecznie wyczyścili meblościankę z gotów. Zginęło 3 tys. zł i karta bankomatowa.

Policja przestrzega też przed aktywowaniem linków w wiadomościach, które możemy dostać na telefon. - Chodzi m.in. o tzw. "niezapłacony mandat" czy też "nieodebraną przesyłkę". Otwarcie linka prowadzi m.in. do aktywacji programów szpiegowskich - przestrzega asp. A. Matys.

Na terenie Szczecinka doszło do dwóch kradzieży z włamanie. Sprawcy są poszukiwani. Z piwnicy zginął rower o wart. 2,5 tys. zł. Z kolei z pomieszczenia gospodarczego - elektronarzędzia.

***************

TVN24

Pili razem alkohol, doszło do awantury.

Poszkodowany został pobity przez kobietę i mężczyznę. Trafił do szpitala z poważnymi ranami na plecach, był wielokrotnie uderzany trzonkiem od siekiery, ma także połamane ręce. Wrzucono go do palącego się ogniska - informuje policja. 44-latka i 24-latek usłyszeli policyjne zarzuty.

Do pobicia miało dojść w sobotę na terenie ogródków działkowych w Barwicach (Zachodniopomorskie). Jak przekazała asp. Anna Matys z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku, 44-letnia kobieta i 24-letni mężczyzna usłyszeli we wtorek zarzut pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia. W sprawie zatrzymano jeszcze jedną osobę, ale została ona już zwolniona.

Matys dodała, że podejrzani o pobicie oraz ofiara prawdopodobnie pili razem alkohol na terenie ogródków działkowych. Tam miało dojść do awantury. Poszkodowany miał zostać pobity przez kobietę i mężczyznę.

Trafił do szpitala z poważnymi ranami na plecach, był wielokrotnie uderzany trzonkiem od siekiery, ma także połamane ręce. Wrzucono go do palącego się ogniska - informuje oficer prasowa.

Podejrzani zostaną doprowadzeni do prokuratury

44-latka i 24-latek we wtorek mają zostać przekazani do prokuratury. Czynności nadal trwają. Komendant policji będzie wnioskował o trzymiesięczny areszt dla podejrzanych.

Jak poinformował w poniedziałek prokurator Ryszard Gąsiorowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Koszalinie, zawiadomienie do prokuratury w tej sprawie wpłynęło w niedzielę 18 kwietnia. Czynności wstępne w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Szczecinku.