Przyjdź, wsiądź na rower i przejedź trasę maratonu

Miasto z Wizją / 22.05.2021 / Komentarze
Niedziela ze Stowarzyszeniem "Rowerowy Szczecinek"

Jest decyzja! W tym roku odbędzie się V Maraton MTB. Ta super impreza kolarska zaprosi na start miłośników pokonywania szlaków wokół Szczecinka na rowerze - w niedzielę 12 września.

Mimo, że do rozpoczęcia imprezy zostało jeszcze ponad trzy miesiące, przygotowania organizacyjne idą pełną parą. Pierwszą odsłona będzie objazd planowanej trasy MEGA. W tym roku zamiast dwóch pętli, będzie jedna wydłużona. Start w niedzielę 30 maja o godz. 10 z Placu Koncertowego przy ul. Kołobrzeskiej na Osiedlu Zachód.

- Chociaż trasa dystansu MEGA nie jest jeszcze ostatecznie wytyczona to przynajmniej w 80% będzie pokrywała się z tym, co planujemy przejechać w najbliższą niedzielę - informuje "Rowerowy Szczecinek".

- W niedzielę ominiemy w większości trasę MINI i pojedziemy na MEGA. Umówmy się ... Przejechać chociaż raz w życiu dystans MINI na naszym maratonie to już jest rowerowy wyczyn. Kto podjedzie i zjedzie każdy podjazd już jest mistrzem.

Jednak, kto wie czy nie bardziej polecamy MEGA. Jeśli nie wiesz czy czujesz się na siłach to w niedzielę jest idealny czas, aby sprawdzić czy technicznie dasz radę. Objazd to nie wyścig. Czekamy na siebie po każdym trudniejszym fragmencie.

Uwaga! W związku, z tym, że jedzie się trochę dalej to objazd może potrwać około 4 godzin. Oczywiście jest możliwość wcześniejszego powrotu i skróceniu objazdu dla tych, co chcą wyrobić się w 3 godziny.

A ha ... Jeszcze co do zdjęć ... Przypominamy, jak co miesiąc o foto konkursie. Zgłoszenia przyjmujemy do końca maja na adres: fotorowerowy@gmail.com

Do wygrania kask rowerowy

Warunki to: zdjęcie z choćby drobnym akcentem rowerowym, poziome, wykonane w maju 2021 na terenie naszego powiatu.

Na koniec roku sporządzimy z nich MEGA (bo jakżeby inaczej) kalendarz.