W maju 146 incydentów na terenie miasta

Miasto z Wizją / 02.06.2021 / Komentarze
Kamery czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców Szczecinka

W maju br. operatorzy monitoringu Straży Miejskiej ujawnili 146 różnego rodzaju incydentów, do których doszło na terenie Szczecinka.

- Dzięki pracy operatorów nasze patrole podjęły 135 interwencji. Osiem z nich przekazaliśmy Policji, a trzy do realizacji innym instytucjom - mówi "Miastu z Wizją" komendant SM Grzegorz Grondys.

- Najwięcej ujawnionych zdarzeń było w rejonach ulic: Wyszyńskiego, Warcisława IV, Pileckiego oraz na Placu Wolności.

Najwięcej interwencji dotyczyło wykroczeń w ruchu drogowym, m.in. nieprawidłowego parkowania - 83 interwencje. Z kolei 49 interwencji dot. spożywania alkoholu w miejscu publicznym oraz zakłócania ładu i porządku publicznego

Warto zaznaczyć, że w 2020 roku operatorzy kamer monitoringu wizyjnego miasta ujawnili 1333 różnego rodzaju zdarzeń. W 1241 zdarzeniach interweniowały patrole SM.

Info: insp. Jarosław Dudek - Straż Miejska w Szczecinku

Opracowanie tekstu: Sławomir Włodarczyk

Foto: Straż Miejska (monitoring)

Kolaż: Marzena Góra