Na Świątkach powstanie kolejny obiekt sportowy

Miasto z Wizją / 16.06.2021 / Komentarze
Będzie to boisko ze sztuczną nawierzchnią, oświetleniem i budynkiem gospodarczym

Wszystko wskazuje na to, że wkrótce szczecinecka młodzież będzie miała do swojej dyspozycji kolejny sportowy obiekt, z którego będzie mogła korzystać w czasie zajęć szkolnych, a także poza lekcjami. Ma on powstać na Świątkach, na terenie Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica nr 6. Koncepcja nowego boiska ze sztuczną nawierzchnią już została wybrana.

- Wybrano koncepcję, na bazie której zostanie opracowana dokumentacja techniczna pełnowymiarowego boiska o sztucznej nawierzchni. To informacja, która niewątpliwie ucieszy nie tylko zawodników szczecineckiego Miejskiego Klubu Piłkarskiego, ale również przyszłych uczniów klasy piłkarskiej ZS Nr 1 im. KEN, która zacznie funkcjonować już we wrześniu – informuje Piotr Rozmus, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego.

Boisko będzie miało długoś 105 metrów i szerokość 68 metrów. Po obu jego stronach znajdować się będą piłkochwyty. Plac do gry będzie oświetlony, a w jego sąsiedztwie powstanie budynek gospodarczy, w którym mieścić się będą szatnie, toalety i magazynki na sprzęt sportowy.

Boisko ma zostać zlokalizowane  w sąsiedztwie istniejącego już stadionu lekkoatletycznego. Realizatorem tej inwestycji jest powiat szczecinecki. Jednak aby przedsięwzięcie to mogło zostać wykonane, niezbędne będzie ubieganie się o środki zewnętrzne. /zr/