Wypełnij ankietę, pomóż w rozwoju transportu w regionie

Miasto z Wizją / 22.06.2021 / Komentarze
Radny Sejmiku Jakub Hardie-Douglas: Ankieta pozwoli skuteczniej diagnozować realne problemy sieci transportowej naszego województwa

W grudniu minionego roku Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego podjął uchwałę w sprawie przystąpienia do opracowania Regionalnego Planu Transportowego Województwa Zachodniopomorskiego do roku 2030. Ma on m.in. służyć koordynacji i kompleksowemu planowaniu potrzeb inwestycyjnych w zakresie ponadlokalnych sieci transportowych, obejmujących transport drogowy, kolejowy, lotniczy, wodny, rowerowy i publiczny.

Jednym z działań, jakie są prowadzone w ramach prac nad RPT 2030 jest ankieta, której celem jest uzyskanie opinii mieszkańców województwa odnośnie ich potrzeb i zachowań transportowych, co pomoże w skuteczniejszym określeniu celów polityki transportowej regionu w nadchodzących latach.

- Ciekawa inicjatywa Województwa Zachodniopomorskiego, warto zachęcić wszystkich mieszkańców regionu aby wzięli w niej udział. Ankieta pozwoli skuteczniej diagnozować realne problemy sieci transportowej naszego województwa i lepiej zaplanować przyszłe inwestycje w tym zakresie – mówi Jakub Hardie-Douglas, radny Sejmiku Woj. Zachodniopomorskiego.

- Regionalny Plan Transportowy to dokument o charakterze strategicznym,  będzie bowiem uwzględniał konkretne zadania transportowe oraz inwestycje drogowe jakie powinny zostać zrealizowane w naszym województwie w najbliższych latach, w tym również w Szczecinku. Z naszej perspektywy wydaje się, iż najważniejszym celem jest dalsze rozwijanie koncepcji tras i szlaków rowerowych przebiegających przez nasz powiat oraz rozwój sieci dróg wojewódzkich, w tym szczególnie nas interesującej budowy 2 etapu zachodniego obejścia miasta w ciągu drogi wojewódzkiej nr 172.

Zebrane w ankietach dane posłużą m.in. do wsparcia opracowywanego RPTWZ 2030, zawierającego zarówno zestawienie celów polityki transportowej województwa odpowiadających nowym wyzwaniom i możliwościom rozwojowym naszego regionu, jak i zawierającego listę działań, również inwestycyjnych, pozwalających na ich realizację.

Ankieta dostępna jest pod adresem http://rbgp.pl/rpt-ankieta/

Foto: S. Włodarczyk

/materiał partnera serwisu/