Weekendowy rozkład jazdy

Miasto z Wizją / 26.06.2021 / Komentarze
Co się będzie działo w mieście w najbliższych dniach?

Również w ten weekend zdecydowanie warto odwiedzić szczecinecką Strefę Kibica. Co prawda już bez udziału reprezentacji Polski w Euro 2020, ale wciąż z pewnością nie zabraknie piłkarskich emocji. W sobotę ćwierćfinałowe mecze turnieju rozegrają o godz. 18 Szwajcaria i Hiszpania. O godz. 21 na murawie spotkają się Belgia oraz Włochy. Z kolei w sobotę o godz. 18 Czechy zmierzą się z Danią. O godz. 21 zagrają Ukraina z Anglią.

W sobotę również mnóstwo emocji czeka także na wszystkich zapalonych kibiców i miłośników piłki nożnej w lokalnym wydaniu. Nasi piłkarze z MKP, którzy zmierzą się na  murawie z Mechanikiem Bobolice, zapraszają kibiców na Stadion Miejski im. Kazimierza Czesława Lisa o godz. 11. Będzie to mecz w ramach VII rundy Piłkarskiego Pucharu Polski ZZPN.

Z pewnością jednak największym wydarzeniem rozpoczynającego się weekendu będzie festiwal balonowy. Pierwsze starty balonów będą miały miejsce w sobotni wieczór. O godz. 19.30 niebo nad naszym miastem zaroi się od wielobarwnych statków powietrznych. Starty wieczorne odbędą się ze stadionu Lechii OSiR przy ul. Piłsudskiego. W tym samym miejscu o godz. 23.00 rozpocznie się chyba jeden z najbardziej lubianych i widowiskowych elementów corocznej imprezy. Mowa oczywiście o nocnej gali balonów. Tym razem połączona zostanie ona z pokazem laserów – również w rytm muzyki. Podobne widowisko mogliśmy oglądać dwa lata temu. Pokaz laserów rozpocznie się o godz. 23.30.

Sporo podniebnych atrakcji czeka nas także następnego dnia. W niedzielę o godz. 6.00 ponownie ze stadionu Lechii w powietrze wzbiją się pierwsze balony w ramach porannych startów. Z kolei w południe rozegrany zostanie mecz towarzyski w piłkę nożną - Szczecinecczanie vs Baloniarze. Odbędzie się on na stadionie głównym. Zwieńczeniem tegorocznej imprezy będzie konkurs FLY IN, który odbywać się będzie nad wodą naszego jeziora Trzesiecko. Jego rozpoczęcie zaplanowano na godz. 18.00. Dodajmy, że współorganizatorem wydarzenia jest Aeroklub Warszawski.

W ten weekend warto także wybrać się do kina. Co zobaczymy na dużym ekranie?

"Bodyguard i żona zawodowca"
Michael Bryce (Ryan Reynolds) postanawia rzucić stresujący zawód ochroniarza i za namową swojej psychoterapeutki udaje się na zasłużony urlop. To ma być odwyk od broni, zabijania i pakowania się w kłopoty. Wszystko się jednak sypie, gdy już na początku swojego wypoczynku trafia w sam środek strzelaniny, której sprawczynią jest Sonia (Salma Hayek) - żona jego byłego klienta Dariusa (Samuel L. Jackson). Dzika, piękna i dwa razy bardziej nieobliczalna od swojego męża. Koszmar Bryce’a zaczyna się od nowa, a cała terapia ląduje w koszu na śmieci. Mimo nieśmiałego sprzeciwu bodyguarda, oboje z Sonią ruszają na ratunek Dariusa z rąk bandytów. Niestety na ich drodze stanie potężny i wyjątkowo mściwy szaleniec (Antonio Banderas), którego złowrogi plan może zniszczyć świat, jaki do tej pory znamy. Tylko, że ten szaleniec nie zna jeszcze pełni możliwości Bryce’a, Dariusa i, w szczególności, jego żony.
2.07 - godz. 20.00
3.07 - godz. 19.00
4.07 - godz. 19.00

"W jak morderstwo"
Spokojną Podkową Leśną wstrząsa morderstwo. Ciało ofiary, młodej kobiety, znajduje Magda (Anna Smołowik), gospodyni domowa i nałogowa czytelniczka kryminałów. Policyjne śledztwo prowadzi komisarz Jacek Sikora (Paweł Domagała). Niestety, brak mu zmysłu rasowego detektywa – ten ma Magda. Kiedy okazuje się, że ofiara miała na szyi wisiorek w kształcie litery "W", należący do dawno zaginionej przyjaciółki Magdy, kobieta postanawia wyjaśnić tę sprawę na własną rękę. A to oznacza nieustanne wtrącanie się w pracę nieporadnego komisarza. Podejrzanych jest mnóstwo, poszlak niewiele. Tropy prowadzą do najbardziej szanowanych mieszkańców Podkowy, a nawet szejka Kataru... Czy Magdzie i Sikorze uda się dojść do prawdy i rozwiązać zagadkę tajemniczego morderstwa?
2.07 - godz. 18.00
4.07 - godz. 17.00

"Luca"
Pełen niezwykłych przygód film opowiada o dorastaniu dwójki przyjaciół mieszkającymi w pięknym nadmorskim miasteczku na Riwierze Włoskiej. Chłopcy wspólnie przeżywają niezapomniany letni czas, który upływa im na niekończących się przejażdżkach na skuterze i delektowaniu się lodami. Jednak ich beztroską zabawę może w każdej chwili zepsuć ujawnienie głęboko skrywanego sekretu. Obaj są potworami morskimi z innego świata znajdującego się tuż pod powierzchnią wody.
2.07 - godz. 16.00
4.07 - godz. 15.00