Trwa Festiwal Balonowy

Miasto z Wizją / 26.06.2021 / Komentarze
Dziś mecz i loty nad Trzesieckiem

To jedno z corocznych wydarzeń organizowanych w naszym mieście, dzięki któremu przez jeden weekend o Szczecinku robi się głośno nie tylko w kraju, ale także poza jego granicami. Każdego roku w lipcu nad Trzesiecko zjeżdżali pasjonaci i miłośnicy powietrznych statków z niemal każdego zakątka Europy. Mowa oczywiście o festiwalu balonowym, który jest jedną z największych ,sztandarowych szczecineckich imprez. Balony poszybują nad miastem już w ten weekend. Wydarzenie to rozpocznie się w sobotę, 3 lipca i potrwa do niedzieli, 4 lipca.

Co nas czeka w nadchodzących dniach? Pierwsze starty balonów będą miały miejsce w sobotni wieczór. O godz. 19.30 niebo nad naszym miastem zaroi się od wielobarwnych statków powietrznych. Starty wieczorne odbędą się ze stadionu Lechii OSiR przy ul. Piłsudskiego. W tym samym miejscu o godz. 23.00 rozpocznie się chyba jeden z najbardziej lubianych i widowiskowych elementów corocznej imprezy. Mowa oczywiście o nocnej gali balonów.

Tym razem połączona zostanie ona z pokazem laserów – również w rytm muzyki. Podobne widowisko mogliśmy oglądać dwa lata temu. Wówczas po raz pierwszy nocna gala balonów została połączona z pokazem laserów. Widowisko to wyjątkowo przypadło do gustu publiczności, dlatego będzie ono kontynuowane również podczas kolejnych edycji. Pokaz laserów rozpocznie się o godz. 23.30.

Sporo podniebnych atrakcji czeka nas także następnego dnia. W niedzielę o godz. 6.00 ponownie ze stadionu Lechii w powietrze wzbiją się pierwsze balony w ramach porannych startów. Z kolei w południe rozegrany zostanie mecz towarzyski w piłkę nożną - Szczecinecczanie vs Baloniarze. Odbędzie się on na stadionie głównym.

Zwieńczeniem tegorocznej imprezy będzie konkurs FLY IN, który odbywać się będzie nad wodą naszego jeziora Trzesiecko. Jego rozpoczęcie zaplanowano na godz. 18.00. Dodajmy, że współorganizatorem wydarzenia jest Aeroklub Warszawski.

Zmianie ulegnie także organizacja ruchu. Wybierając się samochodem na Galę nocną oraz pokaz laserowy trzeba liczyć się z utrudnieniami w ruchu.

W sobotę od godziny 22:00 do 24:00 częściowo zamknięte zostaną dla ruchu pojazdów ulice Mickiewicza oraz Piłsudskiego. Związane jest to z bezpieczeństwem osób uczestniczących w wydarzeniu. Osoby, które planują przyjechać samochodem proszone są o zaparkowanie na placu Kamińskiego lub w okolicy szczecineckiego basenu. /zr/

Foto: S. Włodarczyk