SMS przypomni o płatności za podatki

Miasto z Wizją / 07.07.2021 / Komentarze
Ratusz wprowadza nową usługę

Urząd Miasta wprowadza nowe udogodnienie dla wszystkich mieszkańców Szczecinka. Każdy zainteresowany będzie mógł otrzymać wiadomość SMS przypominającą o terminie płatności podatków oraz o zaległościach podatkowych.

- Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, którzy bardzo często nie pamiętają o terminie płatności za podatki. Teraz ten problem zostanie rozwiązany. Wystarczy tylko wypełnić stosowny formularz i pracownik urzędu wyśle do zainteresowanej osoby wiadomość SMS przypominającą o opłacie – informuje Elżbieta Mucha, dyrektor Wydziału Finansowego UM. I dodaje, że nowa usługa jest całkowicie bezpłatna.

Formularze ze zgodą na powiadomienie sms-em o terminie płatności za podatki dostępne są TUTAJ lub w załączniku. Przesłana wiadomość dotyczyć będzie podatków i opłat należnych Miastu Szczecinek, w tym m..in. podatku od nieruchomości, rolnego, od środków transportowych, opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, opłaty za wieczyste użytkowanie czy dzierżawę.

Załącznik:

Informacja: mateusz Ludewicz - rzecznik prasowy Urzędu Miasta