Tydzień Straży Pożarnej

Miasto z Wizją / 06.07.2021 / Komentarze
W ogniu pustostan, komin i butla acetylenowa. Plaga os i dzikich pszczół

W minionym tygodniu szczecineccy strażacy likwidowali skutki wystąpienia 28 miejscowych zagrożeń. Jak powiedział "Miastu z Wizją" zastępca komendanta Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej kpt. Mirosław Śledź, Jednostka Ratowniczo Gaśnicza brała też udział w akcji gaszenia 9 pożarów.

W Łęknicy i Lubogoszczy palił się las. W Trzcinnie w ogniu stanął torf, w Grabowie sterta słomy, a w Szczecinku (ul. Kaszubska) - śmietnik.

Strażacy gasili też pożar sadzy w przewodzie kominowym (Krosino), palący się samochód osobowy (Kazimierzewo), pustostan Sulikowo) oraz butlę acetylenową (Szczecinek, ul. Miodowa).

JRG aż 9 razy usuwała gniazda os i dzikich pszczół. Zdarzenia miały miejsce w: Kaliskach, Barwicach. Bornem Sulinowie, Szczecinku (ul. Karlińska i Winniczna), Komorzu oraz w Parsęcku.

Strażacy monitorowali też skład powietrza na zawartość tlenku węgla (Szczecinek, ul. Wyszyńskiego), usuwała skutki kolizji samochodów osobowych - z dziką zwierzyną i po uderzeniu w drzewo (DK11 Wierzchowo, Komorze), usuwała skutki zderzenia dwóch samochodów osobowych (Osiczyn), usuwała połamane konary drzew i drzewa tarasujące chodniki i drogi (Gwda Wielka, Barwice, Polne, Szczecinek, Sucha, Drawień, Sierszeniska oraz trasa Silnowo - Śmiadowo), pomagała Policji i Zespołom Ratownictwa Medycznego w otwarciu mieszkań i w dotarciu do osób poszkodowanych ( Wojsławice, Szczecinek) oraz usuwała plamę oleju z jezdni drogi DW 172 Barwice - Łęknica.

Strażacy byli też siedmiokrotnie niepokojeni fałszywymi alarmami.

Opracowanie na podstawie komunikatu prasowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinku.