Weekendowy rozkład jazdy

Miasto z Wizją / 05.07.2021 / Komentarze
Co się będzie działo w mieście w najbliższych dniach?

W Szczecinku rozpoczęły się XVIII Międzynarodowe Warsztaty Saksofonowe. Z tej okazji mieszkańców naszego miasta czeka kilka atrakcji – oczywiście z muzyką na żywo. Międzynarodowe Warsztaty Saksofonowe to impreza o wieloletnich tradycjach. Podczas zajęć odbywają się recitale wykładowców i zaproszonych artystów, dające uczestnikom możliwość wysłuchania interpretacji utworów na najwyższym poziomie. Podczas warsztatów oprócz zajęć dydaktycznych odbywać się będą wieczorne koncerty. W programie koncertów znajdą dzieła muzyki klasycznej, współczesnej oraz utwory jazzowe wykonywane przez czołowych instrumentalistów z Polski oraz Europy.

W piątek, 9 lipca o godz. 12 na Placu Wolności odbędzie się Koncert Orkiestry Saksofonowej. Z kolei wieczorem, o godz. 20.30 możemy wybrać się do Piano Baru na Jam Session. Z kolei w sobotę, 10 lipca o godz. 20 w kinie Wolność odbędzie się koncert finałowy warsztatów, który przebiegał będzie pod hasłem „All together”. Kolejne muzyczne wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 11 lipca. O godz. 15 w auli Szkoły Muzycznej odbędzie się koncert podsumowujący tegoroczne warsztaty.

W sobotę, 10 lipca odbędzie się dzień z żeglarzami, czyli akcja pod nazwą „Poznaj żeglarstwo!”. To wyjątkowy dzień dla wszystkich miłośników żagli, a także różnych form aktywnego wypoczynku nad wodą. Wszyscy, którzy postanowią odwiedzić przystań szczecineckiego Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior będą mieli okazję zapoznać się z żeglarskimi podstawami, symulatorem do nauki żeglarstwa, czy warsztatami wiązania węzłów. Na odważnych czekać też będą łodzie i wody jeziora Trzesiecko. Organizatorzy przewidzieli także wiele pokazów oraz możliwość zwiedzania Centrum Edukacji Ekologicznej. Impreza startuje o godzinie 10.00, a jej zakończenie planowane jest na godzinę 15.00.

W ten weekend mamy także ostatnią okazję aby wspólnie bawić się w Strefie Kibica przed zamkiem. W niedzielę, 11 lipca odbędzie się mecz finałowy Turnieju Euro 2020. O godz. 21 Anglia zmierzy się z Włochami. Transmisja meczu w Strefie Kibica.

Z kolei w szczecineckim Muzeum regionalnym trwa wystawa czasowa pod nazwą „Browarnictwo Pomorskie IX/XX wieku”. Obiekty prezentowane na wystawie pochodzą ze zbiorów Archiwum Państwowego w Koszalinie, a także z placówek muzealnych m.in. z Czaplinka, Kalisza Pomorskiego, Człuchowa, Kamienia Pomorskiego, Koszalina oraz oczywiście ze Szczecinka.

W ten weekend warto wybrać się także do kina. Co zobaczymy na dużym ekranie?

"Czarna wdowa"
W wyniku niebezpiecznego spisku i podejrzanych powiązań sprzed czasów drużyny Avengers, Natasha Romanoff aka Czarna Wdowa musi skonfrontować się z mrocznymi echami swojej przeszłości. Bohaterka stawia czoła groźnemu, potężnemu przeciwnikowi, który nie cofnie się przed niczym, by ją zniszczyć.
Godziny emisji:
9.07 - godz. 17.55, 20.25
11.07 - godz. 16.55, 19.25

"Raya i ostatni smok"
Opowiada o przygodach samotnej wojowniczki z fantastycznego królestwa Kumandra, która usiłuje odnaleźć ostatniego smoka, aby przywrócić światło i nadzieję w jej podupadłym świecie.
Godziny emisji:
9.07 - godz. 15.45