Do Słupska i Chojnic bez "wzmocnienia" linii

Miasto z Wizją / 02.09.2021 / Komentarze
Pomorski Urząd Marszałkowski nie przewiduje nowych składów pociągów

Wyremontowana za ponad 200 mln zł linia kolejowa na trasie Słupsk - Szczecinek nie doczeka się w tym roku nowych połączeń. Wicemarszałek województwa pomorskiego Leszek Bonna twierdzi, że pięć par pociągów na tej trasie spełnia oczekiwania mieszkańców. O sprawie poinformowało Radio Gdańsk.

W nowym rozkładzie na trasie Szczecinek - Słupsk (linia nr 405) kursują pociągi odjeżdżające ze Szczecinka o godz.: 5.37, 7.47 (IC "Przemyślanin" - przez Koszalin), 9.58, 11.34 (IC "Gwarek - przez Koszalin), 14.33, 17.03 oraz 20.13 (IC "Szkuner" - przez Koszalin). Taka sama ilość pociągów kursuje na trasie ze Słupska przez Miastko i Koszalin do Szczecinka.

Jak zapewniają samorządowcy, pieniądze na dodatkowe pociągi mogą się znaleźć w przyszłorocznym budżecie. Pomorskie chce też, by w kosztach połączeń kolejowych partycypowało województwo zachodniopomorskie.

Podobna sytuacja ma miejsce na linii Szczecinek - Chojnice (linia nr 210) i z powrotem. Dodatkowych kursów w tym roku nie będzie. Obecnie ze stacji PKP Szczecinek w kierunku Chojnic odjeżdżają pociągi o godz.: 6.33, 15.38 oraz 18.34.

Więcej szczegółów na stronie Radio Gdańsk: