Tydzień Straży Pożarnej

Miasto z Wizją / 28.09.2021 / Komentarze
W ogniu samochód i komin. Strażacy pomagali ludziom i dzikim zwierzętom

W minionym tygodniu szczecineccy strażacy likwidowali skutki wystąpienia 19 miejscowych zagrożeń. Jak powiedział "Miastu z Wizją" naczelnik Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinku kpt. Mirosław Śledź, Jednostka Ratowniczo Gaśnicza brała też udział w akcji gaszenia 2 pożarów.

W Szczecinku (ul. Spółdzielcza) w ogniu stanął samochód osobowy. Z kolei w Ostrowąsach strażacy interweniowali przy pożarze w przewodzie kominowym.

Ubiegłotygodniowe silne porywy wiatru wyrządziły szkody w regionie./ Strażacy interweniowali 12 razy usuwając skutki nawałnicy, powalonych drze, konarów blokujących przejazd oraz usuwali dach, który spadł na trzy pojazdy. Interwencje miały miejsce w: Rakowie, Skotnikach, Przybkówku, Nosibądach, Przystawach, Drzonowie, Białym Borze, Gwiazdowie, Chwalimkach oraz Grzmiącej.

JRG usuwała też gniazdo os (Szczecinek, ul. Warcisława IV), usuwała plamę substancji ropopochodnej po kolizji dwóch pojazdów (Godzimierz), pospieszyła z pomocą Policji i zespołom ratownictwa medycznego w dotarciu do mieszkań i ewakuacji osoby poszkodowanej (Borne Sulinowo, Szczecinek - Plac Wolności raz ul. Kopernika).

Strażacy pomagali też dzikim zwierzętom. W Jeleninie uwalniali borsuka, który wpadł do studzienki kanalizacyjnej. Z kolei w Bornem Sulinowie ptak zaplątał się w żyłkę.

Opracowanie na podstawie komunikatu prasowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinku