Jerzy Hardie-Douglas przekazał stypendia młodym ludziom

• Tv
Miasto z Wizją / 07.11.2021 / Komentarze
Parlamentarzysta przeznaczył część diety poselskiej na wsparcie uczniów szkół z terenu naszego powiatu

W czwartkowe (4 listopada) w biurze szczecineckiego parlamentarzysty miała miejsce wyjątkowo miła uroczystość. Jerzy Hardie-Douglas otrzymaną w ostatnim czasie kwotę podwyżki poselskiej postanowił przeznaczyć na ufundowanie rocznych stypendiów dla najzdolniejszej młodzieży z terenu naszego powiatu. Tego dnia spotkał się on z siedmiorgiem uczniów, którzy przez cały rok będą beneficjentami jego programu stypendialnego.

- To niezwykle przyjemna okazja do spotkania się z państwem – zwrócił się do gości Jerzy Hardie-Douglas. - Jak wiecie geneza tych stypendiów jest taka, że postanowiłem przekazać tę podwyżkę, którą otrzymali posłowie i która została nam narzucona. Sposób, w jaki została ona ustanowiona, jest moim zdaniem daleki od przejrzystości. I w związku z tym od razu powiedziałem, że w takiej formie przekazanych dodatkowych pieniędzy z Sejmu ja nie chcę. I w związku z tym wymyśliliśmy z synem, że można te pieniądze przeznaczyć na stypendia. Nie spodziewałem się, że przekazywanie komuś prywatnych pieniędzy może sprawić taką przyjemność. Ale mi sprawia i bardzo się cieszę z tego, że w ten sposób mogę pomóc uczniom, którzy uczęszczają do szkół powiatu szczecineckiego i którzy wyróżniają się swoimi osiągnięciami.

Kapituła, w której skład weszli lokalni dziennikarze - przewodniczący komisji Ryszard Bańka (TV Zachód), Marzena Góra (Miasto z Wizją), Paweł Zastawny (Radio Eska) i Marcin Szydlik (Iszczecinek.pl) - po dwóch spotkaniach i rozpatrzeniu 42 wniosków postanowiła przyznać:

Stypendia artystyczne:
• Wiktoria Jarosz z Zespołu Szkół Społecznych STO w Szczecinku