Wolontariusze dla WOŚP

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 18.11.2021 / Komentarze
Szczecinecki sztab poszukuje osób, które 30 stycznia 2022 r. wyruszą na ulice miast "uzbrojeni" w puszki i pamiątkowe naklejki

Każdego roku podczas kolejnych edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na ulicach wielu miast można spotkać tysiące wolontariuszy, którzy włączyli się w tę akcję, zbierając datki do puszek i wręczając w zamian za ofiarowaną pomoc symboliczne naklejki w kształcie serca. Do tej inicjatywy każdorazowy włączają się także mieszkańcy Szczecinka.

Nie inaczej będzie również i tym razem, podczas 30 kwesty, która odbędzie się 30 stycznia przyszłego roku. Wówczas Wielka Orkiestra zagra pod hasłem: "Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci".

Szczecinek, co roku bije rekordy w wysokości zbiórek datków. Zapewne będzie podobnie tym razem - podczas jubileuszowego 30 Finału. By tak się stało potrzeba wolontariuszy, którzy wyruszą na ulice naszego miasta.

Szczecinecki Sztab WOŚ ogłosił już nabór chętnych. Kto chce pomóc może zgłaszać się już od najbliższego poniedziałku 22 listopada do kina Wolność. Tam do piątku 26 listopada (zapisy w godz. 8-17) będzie można zgłosić akces i zostać jednym z wolontariuszy Orkiestry Jurka Owsiaka. Przyszli wolontariusze powinni znać swój nr PESEL, a osoby niepełnoletnie powinny przyjść wraz ze swoim opiekunem prawnym, aby podpisał on oświadczenie wolontariusza.

Wracając do jubileuszowego finału WOŚP warto zaznaczyć, że jego celem jest m.in. uruchomienie pierwszego w Polsce centrum symulacji operacji okulistycznych, dzięki któremu specjaliści zajmujący się dziećmi będą mogli uczyć się odpowiednich ruchów i technik chirurgii wewnątrzgałkowej, co przełoży się na poprawę jakości wykonywanych operacji. Jednym z kluczowych zakupów ma być angiograf dwupłaszczyznowy, który pozwala na leczenia siatkówczaka - najczęstszego nowotworu złośliwego gałki ocznej u dzieci. Sprzęt ten umożliwia zastosowanie najnowocześniejszej i najskuteczniejszej metody leczenia nowotworu: chemioterapii dotętniczej. 

Tekst i foto: Sławomir Włodarczyk