Burmistrz uhonorował sportowców

• Tv
Miasto z Wizją / 01.05.2022 / Komentarze
Laury dla zawodników szczecineckich klubów

Burmistrz Szczecinka Daniel Rak uhonorował sportowców szczecineckich klubów i stowarzyszeń za osiągnięte wyniki sportowe w 2021 roku. Nagrody pieniężne otrzymali

Nagroda I stopnia:

Izabela Krzyżanowska - Stowarzyszenie Turystyczno-Sportowe POMERANIA Szczecinek

Brązowa medalistka Mistrzostw Polski u -18, członek Kadry Narodowej w chodzie sportowym, VII miejsce w drużynowych Mistrzostwach Świata i 25 indywidualne w chodzie na 10 km.

Julia Marciniak - Klub Sportów Walki Szczecinek

Mistrzyni Polski Juniorów w Kickboxingu w formule Low-kick, mistrzyni Europy w Kickboxingu

Nagroda II stopnia:

Wojciech Piesik - Szczecinecki Klub Karate KYOKUSHIN

III miejsce w Mistrzostwach Europy w Alhbeck/Świnoujście, III miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów w Nowym Tomyślu.

Natan Frąckiewicz - Stowarzyszenie Turystyczno Sportowe POMERANIA Szczecinek

Brązowy medalista Mistrzostw Polski U-23, członek Kadry Narodowej w biegu 110 m ppł.

Gabriel Łosiewicz - Szczecineckie Towarzystwo Tenisowe

Zwycięzca Międzynarodowego Turnieju ITF World Tennis Tur Juniors w Puszczykowie.

Nagroda III stopnia:

Wiktoria Szumska - Klub Sportów Walki Szczecinek

Mistrzyni Polski Juniorów Młodszych w Kickboxingu

Szymon Gaczyński - Klub Sportów Walki Szczecinek

Wicemistrz Europy Kick-Light.

Magdalena Hrycenko - Uczniowski Klub Sportowy „Akrofitness” Szczecinek

Mistrzyni Europy w Fitness Gimnastycznym federacji WDA, mistrzyni Polski w Fitness Sportowym

Wyróżnienie:

Antoni Biedziuk

Wieloletni Reprezentant Szczecineckich Klubów w Tenisie Stołowym, czołowy zawodnik w kategorii Weteranów 50+ 60+, Mistrz Polski i wielokrotny wicemistrz Polski w kategorii niepełnosprawnych.

Karolina Pietrzyk

Mistrzyni Świata, Europy i Polski Fitness dzieci.

Wysokość nagrody I stopnia wynosi 3000 zł, II stopnia - 2000 zł, III stopnia - 1000 zł.

Ceremonia wręczenia symbolicznych czeków, również z udziałem wiceburmistrza Macieja Makselona i przewodniczącego Komisji Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Rady Miasta Szymona Kiedla, odbyła się po zakończeniu biegu głównego 38 Biegu Ulicznego Memoriału Winanda Osińskiego.

Opracowanie: Sławomir Włodarczyk

Wideo: Telewizja GRYF