30 tys. zł na wypożyczalnię sprzętu wodnego

Miasto z Wizją / 29.05.2022 / Komentarze
Wsparcie finansowe trafi też do CEEiRJ oraz gmin powiatu szczecineckiego - łącznie 160 tys. zł

Sejmik Zachodniopomorski podjął decyzję o wyasygnowaniu środków finansowych w łącznej kwocie 2 mln zł dla samorządów z przeznaczeniem na poprawę i modernizację infrastruktury sportowej w 2022 roku.

Dotację w wys. 30 tys. zł otrzymało Miasto Szczecinek na zakup sprzętu pływającego sportowo-rekreacyjnego do wypożyczalni przy wyciągu do nart wodnych.

Wsparcie finansowe (18 tys. zł) trafi też do Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior na zakup dwóch łodzi żaglowych klasy Optymist. Z kolei Gmina Barwice otrzymała 30 tys. zł na wymianę okien w hal sportowej przy ul. Kościuszki. Wsparcie finansowe (30 tys. zł) trafi też do Gminy Borne Sulinowo z przeznaczeniem na modernizację boiska piłkarskiego. Z pomocy Sejmiku skorzysta również Gmina Grzmiąca, która otrzyma 22 tys. zł na modernizację piłkochwytów na boisku Orlik i budowę siłowni plenerowej oraz Gmina Szczecinek - dotacja w wys. 30 tys. zł na zakup trzech mobilnych urządzeń (deszczowni).

Łącznie na modernizację infrastruktury sportowej w powiecie szczecineckim Sejmik Zachodniopomorski przeznaczył kwotę 160 tys. zł.

W uzasadnieniu uchwały Sejmiku czytamy, m.in.:

Udzielona jednostkom samorządu terytorialnego z województwa zachodniopomorskiego pomoc finansowa ma służyć poprawie zdrowia i ogólnej sprawności fizycznej mieszkańców oraz wykorzystaniu kultury fizycznej, jako powszechnej i skutecznej formy walki z patologiami. Ponadto, udzielona pomoc finansowa przyczyni się do polepszenia stanu bazy sportowej w województwie, wzrostu liczby dzieci i młodzieży uprawiającej sport na zajęciach pozalekcyjnych w szkołach, uczniowskich klubach sportowych i specjalistycznych sekcjach klubów sportowych oraz do wspierania systemu właściwej selekcji dzieci i młodzieży uzdolnionej sportowo w celu objęcia ich wojewódzkim programem szkolenia.