Czysta woda w Trzesiecku

Miasto z Wizją / 16.06.2024 / Komentarze
Zaprasza wyciąg narciarski, wypożyczalnia sprzętu oraz plaże Miejska i Mysia Wyspa

Choć już od kilkunastu dni korzystając z letniej aury wielu mieszkańców Szczecinka postanowiło poplażować i zamoczyć się w Trzesiecku, oficjalnie sezon kąpielowy rozpocznie się w poniedziałek 24 czerwca (tak zdecydowała Rada Miasta).

- Sanepid zakończył właśnie badania wody na dwóch naszych kąpieliskach - Mysiej Wyspie i plaży Miejskiej. Woda w Trzesiecku jest czysta i dopuszczona do kąpieli - mówi "Miastu z Wizją" Dariusz Mazur, zastępca dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji.

- Kąpieliska będą czynne codziennie (Plaża Miejska w godz. 10-20 oraz Mysia Wyspa w godz. 10-18). Kąpać się będziemy pod czujnym okiem doskonale wyszkolonych ratowników. Oczywiście, wstęp na nasze plaże jest bezpłatny. Sezon kąpielowy na Trzesiecku zakończy się 31 sierpnia.

Jak zapewnił nasz rozmówca tego lata nad Trzesieckiem atrakcji będziemy mieli moc.

- Na plaży Miejskiej działa już wypożyczalnia sprzętu wodnego - kajaków, rowerów wodnych i łodzi. Mamy również punkt Szczecineckiej Wypożyczalni Rowerów Miejskich. Oczywiście zapraszamy też na jedną z wielkich atrakcji Szczecinka, czyli wyciąg narciarski - mówi D. Mazur.

- Wyciąg w wakacje czynny będzie od poniedziałku do piątku w godz. 12-19.45 oraz w soboty i niedziele w godz. 11-19.45 W podobnych godzinach czynna będzie wypożyczalnia sprzętu wodnego.

Tekst: Sławomir Włodarczyk

Foto: SAPiK