Wakacyjna sesja Rady Miasta

Miasto z Wizją / 23.07.2024 / Komentarze
Zmiany w budżecie 2024 - Szczecinek za ponad ćwierć miliarda złotych

Dziś (środa, 24 lipca) na wakacyjnej sesji zebrali się radni Rady Miasta Szczecinka. W porządku obrad zapisano 7 punktów (wraz z otwarciem i zamknięciem sesji). Na sesji obecnych było 18 radnych.

Po załatwieniu spraw regulaminowych radni podjęli uchwały w sprawie dokonania zmian w budżecie miasta na 2024 rok. W wyniku wprowadzonych zmian budżet Szczecinka zamyka się po stronie:

1) dochodów - 235 490 100 zł

2) wydatków - 255 343 813 zł

Deficyt budżetu w kwocie blisko 20 mln zł zostanie pokryty przychodami pochodzącymi z wolnych środków oraz zaciągnięciem długoterminowego kredytu w wysokości 8 500 000 zł oraz długoterminowej pożyczki w wysokości 2 410 650zł.

Reasumując miasto wyda pieniądze na:

1) „Remont lokalu mieszkalnego przy ul. Koszalińskiej 44/3

2) „Remont alejek na terenie szczecineckiego parku miejskiego wraz z zakupem i montażem infrastruktury towarzyszącej”

Urealniono też wydatki na następujące zadania inwestycyjne:

1) „Remont dróg na JAR –ulica Słowiańska”

2) „Remont ulicy Ordona"

3) „Remont alejek na terenie szczecineckiego parku miejskiego wraz z zakupem i montażem infrastruktury towarzyszącej”

Ponadto radni dokonali zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej miasta na lata 2024-2036 oraz powołali nowego Skarbnika Miasta Szczecinek. Po odejściu p. Grzegorza Kołomyckiego jego stanowisko zajęła p. Magdalena Mikołajewska. Pani Magdalena pracowała dotąd na stanowisku zastępcy Skarbnika Miasta.

W dalszej części obrad radni podjęli też uchwały w sprawie:

* wysokości i zasad ustalania oraz rozliczania dotacji celowej dla podmiotów prowadzących żłobki lub kluby dziecięce oraz dziennych opiekunów na terenie Szczecinka.

* określenia Regulaminu otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego z zakresu wychowania przedszkolnego na terenie miasta.

Wszystkie uchwały zostały przyjęte jednogłośnie.