Powiat Szczecinecki dla powodzian

Miasto z Wizją / 19.09.2024 / Komentarze
Bezcenna inicjatywa naszych samorządowców

Zaraz po tym jak południową cześć Polski nawiedziła powódź, starosta Krzysztof Lis zaznaczył, że Powiat Szczecinecki jak najszybciej będzie chciał zaangażować się w pomoc dla tych, którzy codziennie mierzą się z jej skutkami. 17 września w Starostwie Powiatowym w Szczecinku, odbyło się spotkanie poświęcone tematowi.

​Oprócz starosty uczestniczyli w nim wicestarosta Daniel Rak, pracownicy biura ds. Zarządzania Kryzysowego, Spraw Obronnych i Obrony Cywilnej Wioleta Kokolska i główny specjalista Sebastian Korecki oraz dyrektorzy szkół i jednostek organizacyjnych. Wszystko po to, aby podjęte działania były jak najlepiej skoordynowane. Podjęto decyzję o uruchomieniu zbiórki niezbędnych artykułów. Wszyscy mieszkańcy powiatu szczecineckiego, którzy chcieliby pomóc w ten sposób, mogą je dostarczać do działającego przy PCPR w Szczecinku Magazynu Żywności. Każda ze szkół uruchomi również własną, indywidualną zbiórkę, w którą zaangażują się uczniowie.

Oto lista najpotrzebniejszych rzeczy:

woda butelkowa

* chleb z dłuższym okresem ważności

* suchy prowiant (konserwy, batony)

* żywność dla dzieci (mleko w proszku, słoiczki)

* mokre chusteczki

* ręczniki papierowe

* karma dla zwierząt

* środki czystości, powerbanki (najlepiej naładowane)

* baterie

* latarki

* koce

* śpiwory

* poduszki

* małe agregatory

* motopompy

* osuszacze

* wodery

Uruchomiono także specjalne subkonto, na które można już wpłacać środki, które zostaną przeznaczone na walkę ze skutkami powodzi: 89 8566 1042 2012 0501 1287 0072 z dopiskiem POMOC DLA POWODZIAN.

Tekst: Piotr Rozmus, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego

Foto: Starostwo Powiatowe Szczecinek