Mieszkańcy Szczecinka powodzianom

Miasto z Wizją / 19.09.2024 / Komentarze
Cenna inicjatywa posłanki Renaty Rak i Klubu Radnych PO

Coraz więcej mieszkańców Szczecinka, instytucji oraz firm przyłącza się do akcji zbierania darów dla powodzian. O inicjatywie Starostwa Powiatowego pisaliśmy w artykule:

Z podobnie cenną inicjatywą wystąpiła dziś posłanka na Sejm RP Renata Rak. Wspólnie ze swoimi kolegami i koleżankami ze szczecineckiej Platformy Obywatelskiej zachęcała mieszkańców Szczecinka podczas briefingu prasowego do pomocy powodzianom.

- Bardzo Państwu dziękuję za już, za pomoc płynącą z głębi serca. To wszystko co podarowaliście udręczonym mieszkańcom Dolnego Śląska można tu zobaczyć - mówiła Pani Poseł.

- Dary gromadzone są w Podzielni przy ul. Przemysłowej. Stąd specjalnym transportem dotrą do osób potrzebujących. Potrzeby są ogromne, tego nie da się nawet zobrazować słowami. Zachęcam Państwa do pomocy. Podzielnia przyjmie wszystko co tylko będzie mogła.

Pomoc dla powodzian obiecał też Klub Radnych Platformy Obywatelskiej. - Stosowne decyzje podejmiemy na czwartkowej sesji Rady Miasta - ujawnił szef klubu radnych doktor Marek Ogrodziński.