Weekendowy rozkład jazdy

• Tv
Miasto z Wizją / 26.09.2024 / Komentarze
Co się będzie działo w mieście i regionie w najbliższych dniach

Na pieczonego ziemniaka z "Wiarusami"

Turyści z Wojskowego Koła PTTK „Wiarusy” zapraszają miłośników czynnego wypoczynku na świeżym powietrzu na rajd turystyczny "Pieczony Ziemniak". Rajdowanie pieszo i rowerem będzie miało miejsce w niedzielę 29 września.

Turyści wyznaczyli sobie zbiórkę o godz. 10.30 na pętli autobusowej przy ul. Szczecińskiej (dojazd możliwy autobusem linii nr 2 z osiedla Zachód - 9.30).

Piechurzy pójdą (trasa 5 km) przez Świątki, fragmentem leśnej ścieżki przyrodniczej "Las Klasztorny" do wieży Bismarcka i na Ślusarnię, gdzie około godz. 15 nastąpi zakończenie rajdu.

Z kolei rowerzyści wyruszą na trasę przez Trzesiekę, Dębowo, Mosinę, Rezerwat Dęby Wilczkowskie na Ślusarnie (długość trasy ok. 28 km).

Na mecie rajdu jego uczestnicy odpoczną przy ognisku spożywając turystyczną pieczoną kiełbaskę i pieczonego ziemniaka. Otrzymają też odznakę rajdową.

- Rajd odbędzie się bez względu na pogodę, ale zapewniam, że ta będzie nam sprzyjać - mówi "Miastu z Wizją" szef "Wiarusów" Bogdan Bereszyński.

Zgłoszenia wraz z wpisowym (6 i 8 zł) można dokonać w siedzibie koła "Wiarusy" przy WCR Szczecinek lub w Centrum Informacji Turystycznej.

Kronospan Mieszkańcom

Zapraszamy na cykl darmowych wydarzeń edukacyjnych i rozrywkowych

Rusza nowy program „Kronospan Mieszkańcom”, czyli cykl darmowych wydarzeń edukacyjnych i rozrywkowych, organizowany we współpracy z Miastem Szczecinek i Gminami Powiatu Szczecineckiego.

Firma Kronospan jako wiodący producent wysokiej jakości materiałów drewnopochodnych i produktów z branży meblarskiej, silnie osadzony w naszym regionie, poprzez realizację projektu planuje wzmocnić swoje zaangażowanie w życie lokalnych społeczności.

Wydarzenia, które odbędą się w ramach programu „Kronospan Mieszkańcom” skoncentrowane będą na budowaniu wspólnoty -  na ludziach, ich potrzebach, aspiracjach i pasjach. W ramach cyklu, w KRONO DESIGN CENTER w Szczecinku i na terenie powiatu szczecineckiego regularnie realizowane będą darmowe zajęcia dla mieszkańców.

Już teraz zapraszamy na nasze pierwsze wydarzenie: Warsztaty dla seniorów, które pomogą uczestnikom nabyć praktyczne umiejętności niezbędne do funkcjonowania w cyfrowym świecie.

CYFROWY SENIOR
W obliczu rosnącej roli technologii warto posiadać umiejętności korzystania z nowoczesnych narzędzi i usług cyfrowych. Uczestnicy warsztatów dowiedzą się, jak bezpiecznie korzystać z bankowości internetowej, uzyskać dostęp do elektronicznych usług publicznych, dokonywać zakupów online oraz korzystać z mediów społecznościowych. Kluczowym elementem zajęć będzie również tematyka cyberbezpieczeństwa oraz identyfikacja współczesnych zagrożeń w sieci.
 Warsztaty Cyfrowy Senior Szczecinek
27.09. godz. 12.00 Kronospan Design Center (ul Pilska 2, Szczecinek)
Zapisy: senior@sapik.pl, tel. 531 111 206
 W planach projektu są także:

Comiesięczne Dancingi dla Seniorów

Warsztaty Ekologiczne o zróżnicowanej tematyce
 To jednak tylko początek – firma Kronospan pracuje nad ofertą wydarzeń zarówno edukacyjnych,
jak i rozrywkowych, w których będą mogli wziąć udział mieszkańcy z różnych grup wiekowych.
Zachęcamy do śledzenia informacji o nadchodzących wydarzeniach i aktywnego w nich udziału!

W niedzielę na Targowisku Miejskim będzie miała miejsce kolejna edycja "Pchli Targ". W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy!

W weekend warto wybrać się na seans filmowy - atrakcyjny repertuar:

Tekst i foto: SAPiK/Sławomir Włodarczyk