Obradował Zarząd Powiatu Szczecineckiego

Miasto z Wizją / 27.09.2024 / Komentarze
Podczas nieobecności starosty Krzysztofa Lisa, posiedzeniu przewodził wicestarosta Daniel Rak

W dniach 26-27 września, starosta Krzysztof Lis uczestniczy w XXXI Zgromadzeniu Ogólnym Związku Powiatów Polskich, które zorganizowano w Mikołajkach. Podczas jego nieobecności, czwartkowemu posiedzeniu (26.09) Zarządu Powiatu Szczecineckiego przewodził wicestarosta Daniel Rak.

Porządek obrad otworzył punkt dotyczący zaliczenia dotychczasowej drogi wewnętrznej na terenie powiatu szczecineckiego do kategorii dróg powiatowych – chodzi o odcinek drogi Stare Wierzchowo —Malechowo.

Zaraz potem przystąpiono do podjęcia uchwał, wśród których znalazły się m.in. te dotyczące udzielenia dyrektorowi Zespołu Szkół Nr 1 w Szczecinku pełnomocnictwa do samodzielnego reprezentowania Zarządu Powiatu Szczecineckiego we wszelkich relacjach z Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji w Warszawie, w związku z udziałem placówki w programie Erasmus+ , wyrażenia zgody na zawarcie kolejnej umowy najmu stadionu przez Zespół Szkół Nr 6 im. St. Staszica w Szczecinku, STS Pomerania oraz blok tych związanych z zawarciem aneksów do umów między Powiatem Szczecineckim, dotyczących użyczenia środków trwałych.

W punkcie dotyczącym finansów, edukacji i zamówień publicznych Zarząd przyjął szereg sprawozdań końcowych z realizacji zadań publicznych przedłożonych przez stowarzyszenia i kluby. Zapoznał się z informacją dyrektorów szkół w sprawie ustalenia dodatkowych dni wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2024/2025 oraz przychylił do wniosku dyrektora ZS Nr 1 im. KEN przeprowadzenia dodatkowych zajęć z języka polskiego w klasach maturalnych. Unieważnił również postępowanie w zakresie realizacji zamówienia dotyczącego wykonania dokumentacji technicznej dla zadania pn. „Przebudowa obiektu inżynierskiego nr JNI 01007324 wraz z przebudową drogi powiatowej nr 1274Z na odcinku Spore – Trzcinno”.

Tekst: Piotr Rozmus, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego

Foto: Sławomir Włodarczyk