Galeria „ZAMEK” zaprasza na wernisaż

Miasto z Wizją / 09.10.2024 / Komentarze
Uroczyste otwarcie wystawy z udziałem autorów

Galeria Sztuki „ZAMEK” zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Piotra Jakubczaka i Jana Żyrka „Realizm niezbyt magiczny”, uroczyste otwarcie wystawy z udziałem autorów odbędzie się 10 października /czwartek/ o godz. 18 w Galerii Sztuki "ZAMEK".

PIOTR JAKUBCZAK

Urodzony w Hrubieszowie, 7 kwietnia 1968r. Ukończył PLSP w Zamościu. 1991-93 butafor scenografii teatralnej w Teatrze Ludowym oraz w Teatrze STU w Krakowie.1993-97 ASP w Krakowie na wydziale malarstwa w pracowniach prof. Leszka Misiaka i prof. Zbigniewa Kuntza. 1995-97 dyrektor BWA - GALERII MIEJSKIEJ w Tarnowie. 1997-2007 mieszka i tworzy we Francji i w Brukseli biorąc udział w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych m.in. w Nicei, Montpelier czy Narbonne. Na międzynarodowym salonie malarskim KLUBU ARTYSTYCZNEGO C.I.B.A w Nicei zdobywa nagrodę "Najlepszy z najlepszych". W chwili obecnej mieszka i tworzy w Polsce. Prace znajdują się w wielu prywatnych kolekcjach w kraju jak i zagranicą m.in. w Watykanie, Japonii oraz USA.

JAN ŻYREK

​Urodził się w 1966 roku w Istebnej. Artysta realizujący się również w rzeźbie, projektowaniu. Jednak główny kierunek to malarstwo, czym zajmuje się zawodowo. W ciągu ponad 30 lat pracy artystycznej powstało ponad 600 rzeźb i ok. 3700 obrazów. Malarstwo nawiązujące do XIX-wiecznego romantyzmu oraz polskich kolorystów. Prace artysty znajdują się głównie w prywatnych kolekcjach w kraju i za granicą, m.in.. w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Włoszech, Norwegii, Kanadzie i USA; również w muzeach, galeriach sztuki i domach aukcyjnych. Uczestnik plenerów malarskich i wystaw konkursowych. Od 2007 r. należy do Związku Polskich Artystów Plastyków. Wielokrotnie wyróżniany.

Info: SAPiK