"Eko Zakątek" w SP4 już działa

Miasto z Wizją / 22.10.2024 / Komentarze
Uczniowie mogą już korzystać z sali lekcyjnej "pod chmurką"

"Eko Zakątek” to całoroczny ogród edukacyjny, który ma być miejscem edukacji ekologicznej i integracji lokalnej społeczności. Powstały ogród będzie służył uczniom do nauki podczas zajęć lekcyjnych oraz warsztatów, których celem będzie rozwijanie świadomości ekologicznej wśród dzieci, młodzieży oraz mieszkańców Szczecinka.

W "Eko Zakątku" znalazła się wiata, stół do przygotowania posiłków czy prac manualnych oraz ławy. Realizacja projektu była możliwa dzięki wsparciu finansowemu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, który w ramach Programu „Szkolny EkoOgród” dofinansował budowę kwotą blisko 106 tys. zł, co stanowi 90% kwalifikowanych kosztów projektu. Całkowita wartość projektu wynosi 109 tys. zł.

Uczniowie i nauczyciele już korzystają z tej nowoczesnej i przyjaznej środowisku przestrzeni edukacyjnej. I co ważne, szkoła już zapowiada rozwój tej przestrzeni. -Chcemy zagospodarować część szkolnego ogrodu, żeby dać przestrzeń dla naszych uczniów. Z taką inicjatywą wyszła już Rada Rodziców - mówi Natalia Stegienta, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 4 w Szczecinku.

Fotorelacja z "EkoOgrodu" w szczecineckiej Czwórce w mediach społecznościowych Urzędu Miasta Szczecinek

Miasto Szczecinek