Nowe wozy ratowniczo-gaśnicze dla OSP Parsęcko i Żółtnica

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 26.08.2025 / Komentarze
Ochotnicze Straże Pożarne w Parsęcku i Żółtnicy już wkrótce zyskają nowoczesne wozy ratowniczo-gaśnicze. Gmina Szczecinek ogłosiła przetargi na fabrycznie nowe pojazdy z bogatym wyposażeniem, które znacząco podniosą bezpieczeństwo mieszkańców i skuteczność działań druhów OSP.

 

Nowoczesny sprzęt dla strażaków ochotników

Ochotnicze Straże Pożarne w Parsęcku i Żółtnicy wkrótce otrzymają nowoczesne, lekkie samochody ratowniczo-gaśnicze. Gmina Szczecinek ogłosiła już przetargi na zakup pojazdów, które mają znacząco zwiększyć skuteczność działań ratowniczo-gaśniczych w regionie.

Parametry techniczne nowych pojazdów

Zamówione samochody będą fabrycznie nowe (rok produkcji 2025) i przystosowane do pracy w trudnym terenie. Każdy wóz otrzyma:

  • napęd 4×4, reduktor i blokadę tylnego mostu,

  • wysokociśnieniowy agregat wodno-pianowy,

  • zestaw ratownictwa medycznego R-1 z deską ortopedyczną,

  • hydrauliczny nożyco-rozpieracz,

  • elektryczną wyciągarkę,

  • radiotelefony PSP, latarki przeciwwybuchowe,

  • zaawansowane systemy bezpieczeństwa i wspomagania jazdy.

Dzięki tak bogatemu wyposażeniu strażacy będą mogli szybciej i skuteczniej reagować w sytuacjach zagrożenia.

Rządowe dofinansowanie dla OSP

Każdy z nowych wozów otrzymał rządowe wsparcie w wysokości 180 tys. zł – to maksymalna dotacja przewidziana na zakup lekkich samochodów ratowniczo-gaśniczych w 2025 roku.

Korzyści dla mieszkańców Gminy Szczecinek

Inwestycja w nowoczesny sprzęt zwiększy nie tylko bezpieczeństwo druhów ochotników, ale przede wszystkim mieszkańców Parsęcka, Żółtnicy i całej gminy. Nowe wozy pozwolą na szybsze dotarcie do zdarzeń, sprawniejsze akcje gaśnicze i skuteczniejszą pomoc w wypadkach drogowych czy klęskach żywiołowych.