Oni zdecydują o powiatowej kulturze fizycznej

Miasto z Wizją / 02.10.2024 / Komentarze
Nowa Rada Sportu przystąpiła do pracy

Pracę rozpoczęła Powiatowa Rada Sportu kadencji 2024-2029. Dziś (2 października), starosta Krzysztof Lis oraz wicestarosta Daniel Rak podziękowali poprzedniemu gremium i wręczyli akty powołania nowym członkom.

W skład Powiatowej Rady Sportu wchodzą sportowcy, trenerzy i działacze sportowi, przedstawiciele Rady Powiatu w Szczecinku, Miasta Szczecinek, Starostwa Powiatowego w Szczecinku oraz poszczególnych gmin, którzy podczas wspólnych posiedzeń zajmować się będą bieżącymi zagadnieniami, związanymi z działalnością klubów i sekcji sportowych z terenu powiatu szczecineckiego.

Rada posiada szerokie kompetencje i jest ważnym ciałem doradczym Zarządu Powiatu Szczecineckiego. Jej głównym zadaniem jest przede wszystkim opiniowanie projektu budżetu związanego bezpośrednio z kulturą fizyczną i proponowanie wstępnego podziału środków na realizację wydarzeń sportowych, które każdego roku do tzw. Kalendarza Imprez zgłaszają poszczególne kluby.

Rada przedkłada również propozycje nagradzania klubów, szkół i zawodników, którzy na arenach sportowych odnieśli największe sukcesy, reprezentując powiat szczecinecki w województwie, kraju i na świecie. To Rada ustala zasady współpracy z klubami, stowarzyszeniami, związkami i innym podmiotami prowadzącymi działalność w sferze kultury fizycznej.

Starostwie dziękowali ustępującemu gremium za zaangażowanie i pięcioletnią pracę na rzecz Powiatu Szczecineckiego i wręczyli akty powołania nowym członkom.

Państwa opinia, jako fachowców w dziedzinie sportu jest dla Zarządu Powiatu Szczecineckiego bardzo istotna i staramy się nie ingerować w podjęte przez was decyzje – oznajmił starosta Krzysztof Lis. Zdradził również, że w tym roku Rada będzie mogła przeznaczyć na zadania z zakresu sportu znacznie większe środki niż w ciągu ostatnich 12 miesięcy. - W roku ubiegłym Powiatowa Rada Sportu miała do dyspozycji 95 tys. zł. W tym roku chcieliśmy wam zaproponować 120 tys. zł, ale wsłuchując się w argumenty wicestarosty Daniela Raka, postanowiliśmy, że będzie to 150 tys. zł.

Rada się ukonstytuowała wybierając swoje prezydium. Przewodniczącym został Dariusz Skiba, wiceprzewodniczącym Marek Bogdanowicz, zaś sekretarzem pracująca w Wydziale Edukacji i Sportu Starostwa Powiatowego w Szczecinku Joanna Błaszkiewicz.

A oto pozostali członkowie Rady:

Robert Zdanowski

Paweł Firaza