Plaże czynne także w niedzielę

Miasto z Wizją / 27.08.2019 / Komentarze
Na Miejskiej, Wojskowej i Mysiej Wyspie pracować będą ratownicy WOPR

Zgodnie z uchwałą Rady Miasta sezon kąpielowy na Trzesiecku trwa w tym roku do soboty 31 sierpnia. Oznacza to, że w niedzielę 1 września, gdy synoptycy zapowiadają temperatury powietrza nawet do 32-33 st. C, na plażach pozbawionych ratowników będzie bardzo, bardzo tłoczno.

- Nie chcemy kusić losu, tegoroczne wakacje w Szczecinku były bardzo bezpieczne i zrobimy wszystko, by takie były do ostatniego dnia - podkreśla w rozmowie z "Miastem z Wizją" zastępca dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji Dariusz Mazur.

- Stąd nasza decyzja, by o jeden dzień, w tym wypadku chodzi o niedzielę 1 września, wydłużyć sezon kąpieliskowy na Trzesiecku. Plaże Miejska, Wojskowa i Mysia Wyspa będą czynne od godz. 10 do godz. 18. Nad bezpieczeństwem kąpiących się czuwać będą ratownicy szczecineckiego WOPR-u. Serdecznie zapraszam do odpoczynku nad Trzesieckiem - dodaje szef OSiR-u Szymon Bibik.