Młodzi biegacze opanowali Szczecinek

Miasto z Wizją / 28.04.2019 / Komentarze
36 Bieg Uliczny Memoriał Winanda Osińskiego otworzył podwoje

Co do tego nikt nie ma wątpliwości - Szczecinek jest dziś (niedziela 28.04) biegową stolicą Polski. Wszystko za sprawą 36 Biegu Winanda Osińskiego.

Wszystko rozpoczęło się w 1982 roku, gdy na ulicach Szczecinka pojawili się biegacze na dystansie 10 km. W ten sposób szczecineccy działacze sportowi uhonorowali pamięć pierwszego olimpijczyka Ziemi Szczecineckiej Winanda Osińskiego, zawodnika KS Unia-Darzbór Szczecinek, uczestnika XV Letniej Olimpiady w Helsinkach w 1952 roku.

Z biegiem lat impreza się rozrosła. Oprócz biegu głównego jest też cykl biegów dziecięcych i młodzieżowych, dziewcząt i chłopców w różnych kategoriach wiekowych. Nie inaczej jest dziś na Stadionie Miejskim Piłkarski obiekt od rana przeżywa prawdziwe oblężenie.

Memoriał otworzył zastępca burmistrza Szczecinka Maciej Makselon. Uczynił to w towarzystwie gościa honorowego dzisiejszej imprezy - pomysłodawcy Biegu Kazimierza Margola (Pan Kazimierz był wówczas prezesem KS "Darzbór" Szczecinek) oraz dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji Szymona Bibika.

Później na starcie stanęły najmłodsze uczestniczki Memoriału - dziewczynki urodzone w roku 2011.

Na przemian - dziewczęta i chłopcy w poszczególnych kategoriach wiekowych (roczniki 1998-2011) mierzyli się z dystansami od 400 do 1150 metrów. Cześć trasy prowadziła poza stadionem - ulicami Szczecinka.

Emocji sportowych było, co niemiara. Najlepsze z najlepszych dziewcząt i najlepsi z najlepszych chłopców udekorowani zostali niezwykle efektownymi medalami tegorocznego Memoriału. Odebrali też maskotki drobne upominki.

Rezultaty poszczególnych biegów dziecięcych i młodzieżowych podamy po zakończeniu Memoriału.

O godz. 13 startuje bieg główny na dystansie 10 km. Wyniki dostępne będą po zakończeniu biegu na stronie:

Sprawozdanie z biegu głównego opublikujemy w osobnym artykule.