1,2 mln euro dla LGD „Pojezierze Razem”

Miasto z Wizją / 25.05.2016 / Komentarze
Środki te zostaną przeznaczone na rozwój przedsięwzięć lokalnych w gminach

We wtorkowe (24 maja) popołudnie w siedzibie szczecineckiego Starostwa Powiatowego odbyło się uroczyste przekazanie przez Wicemarszałka Województwa Zachodniopomorskiego Jarosława Rzepę podpisanej umowy ramowej dotyczącej strategii rozwoju lokalnego. Jej odbiorcą jest Lokalna Grupa Działania „Pojezierze Razem”, w skład której wchodzą okoliczne gminy z terenu naszego powiatu.

W spotkaniu udział wziął zarząd LGD: starosta Krzysztof Lis, wójt Gminy Wiejskiej Szczecinek Ryszard Jasionas, zastępca burmistrza Barwic Piotr Sadura, burmistrz Bornego Sulinowa Renata Pietkiewicz-Chmyłkowska, wójt Gminy Grzmiąca Tadeusz Hajkowicz, burmistrz Białego Boru Paweł Mikołajewski oraz członek zarządu Jacek Kurzejewski.

Przypomnijmy, Lokalna Grupa Działania „Pojezierze Razem” to nowe porozumienie pomiędzy gminami wiejskimi oraz miejskimi naszego powiatu, które chcą wspólnie opracowywać strategie rozwoju tych miejscowości, a także współpracować ze sobą na poszczególnych płaszczyznach. LGD dziś może pochwalić się pierwszym dużym sukcesem. Wynikiem umowy przekazanej przez wicemarszłaka będzie otrzymanie dofinansowania w wysokości ponad 1 mln 200 tys. euro.

- To są pieniądze, które trafią do naszych mieszkańców na terenie wszystkich wymienionych gmin. Jest to bardzo duże przedsięwzięcie, bardzo ważne dla społeczności lokalnej, ponieważ dotyczy ono nie tylko samorządów, ale również nieformalnych grup działania, zaczynając nawet od kół gospodyń wiejskich – wyjaśnił Paweł Mikołajeski, burmistrz Białego Boru.

Środki te zostaną przeznaczone przede wszystkim na rozwój lokalnej mikro przedsiębiorczości na terenach wiejskich i miejsko-wiejskich. Spożytkowane zostaną m.in. na działania kulturalne, lokalne przedsięwzięcia, a także na budowę niekomercyjnej infrastruktury rekreacyjnej i turystycznej.

Tekst, zdjęcie: Marzena Góra